Strona główna

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnym 2025/2066 w klasach I-III

            26.06.2026 r. po kolejnym roku wspólnej nauki, zabawy i odkrywaniu świata, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie z klas I-III spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Krótką oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas III. Miłym momentem było wręczenie przez panią wicedyrektor Beatę Cylwik nagród za 100% frekwencję, czytelnictwo, sukcesy w konkursach, podziękowania za pracę w zespole „Jarzębinki”. Wielu uczniów otrzymało nagrody książkowe za znakomite wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Po wspólnej uroczystości na naszym holu dzieci i rodzice spotkali się z wychowawczyniami w salach lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa, dyplomy i drobne upominki. Wiele dobrych słów podziękowań usłyszały wychowawczynie klas III, bo to z nimi był czas pożegnania. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji, zgodnie z hasłem „Każdy przyzna ra

          • Zakończenie roku szkolnego

            Zakończenie roku szkolnego 26 czerwca (piątek) 2026 r.:

            Uczniowie autokarami przyjeżdżają na godzinę 8.00 (jak każdego dnia nauki).

            8.05 - przemarsz z wychowawcami do kościoła,

            8.15 - Msza święta,

            9.30 - uroczyste rozdanie świadectw (klasy I-III - hol I piętra, klasy IV-VIII - duża sala gimnastyczna),

          • Wycieczka na Mazury

            22 czerwca uczniowie klas IV oraz kilkoro uczniów z klas Va, Vb i VIa uczestniczyli w wycieczce na Mazury. Była to doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc, historii regionu oraz wspólnego spędzenia czasu. Pierwszym punktem programu był rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Nidzkim, podczas którego uczniowie mogli podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Następnie uczestnicy odwiedzili Sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie zwiedzili zabytkowy kościół oraz wysłuchali wyjątkowego koncertu organowego. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Wilczego Szańca – dawnej kwatery głównej Adolfa Hitlera z czasów II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego miejsca i zobaczyć pozostałości imponujących schronów. W drodze powrotnej na uczestników czekał jeszcze krótki postój w restauracji McDonald’s, który był miłym zakończeniem pełnego wrażeń dnia. Wycieczka dostarczyła wielu ciek

          • Podsumowanie tegorocznej edycji programu "Szkoła Myślenia Pozytywnego"

            W roku szkolnym 2025/2026 w świetlicy szkolnej realizowany był program „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, którego głównym celem było wspieranie dobrostanu psychicznego uczniów, rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych oraz kształtowanie pozytywnego nastawienia do siebie i otaczającego świata. W ramach programu przeprowadzono szereg zajęć i działań mających na celu rozwijanie empatii, poczucia własnej wartości, umiejętności współpracy, radzenia sobie z emocjami oraz budowania pozytywnych relacji rówieśniczych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach, warsztatach, zabawach integracyjnych, działaniach plastycznych i projektach promujących życzliwość, wdzięczność oraz wzajemny szacunek. Realizacja programu przyczyniła się do wzrostu świadomości emocjonalnej dzieci, wzmocnienia ich kompetencji społecznych jak również stworzenia przyjaznej i bezpiecznej atmosfery w świetlicy szkolnej.

          • Szkolne Koło Caritas w Fast Parku

            Dnia 18 czerwca 2026 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zostali zaproszeni przez Caritas Archidiecezji Białostockiej na wspólną zabawę integracyjną w Parku Rozrywki Fast Park w Fastach. Uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z Białegostoku i okolic.

            Centralnym punktem naszego świętowania była Eucharystia, którą odprawił Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Andrzej Ratkiewicz. Na Mszy Świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za cały rok działalności charytatywnej Szkolnych Kół Caritas. Prosiliśmy o opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo na czas wakacyjnego odpoczynku. Po zakończonej Mszy Świętej odbyły się oficjalne podziękowania wszystkim opiekunom Szkolnych Kół Caritas.

          • Ognisko integracyjne klasy 4b

            18 czerwca uczniowie klasy 4b uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym na terenie szkoły. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym ogniskiem, podczas którego dzieci miały okazję spędzić czas w miłej atmosferze i zacieśniać koleżeńskie relacje. Następnie uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach i grach na świeżym powietrzu na boisku szkolnym. Nie zabrakło ruchu, śmiechu oraz zdrowej rywalizacji. Zwieńczeniem wieczoru był seans filmu "O psie, który wrócił do domu", który był oglądany przy popcornie i przekąskach. Był to wyjątkowy czas pełen radości, wspólnej zabawy i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

          • Impreza integracyjna klasy 3b

            17.06.2026 r. uczniowie klasy 3b wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na ostatniej imprezie integracyjnej, kończącej I etap edukacyjny. Licznie przybyli rodzice i rodzeństwo (50 osób) przygotowali miejsce zabawy. W programie spotkania było wiele atrakcji – pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, zabawy z chustą, tunelem animacyjnym, skoki w workach, zabawy drużynowe z kocami, mecz piłki nożnej. Hitem spotkania było przygotowane przez rodziców przedstawienie w oparciu o wiersz J. Brzechwy „Na straganie”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Było to bardzo miłe, aktywne i udane spotkanie. Szkoda, że w tym gronie ostatnie. Życzę moim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, a po nich wspaniałego startu w klasie czwartej.

          • Czytanie na polanie

            W maju i czerwcu, gdy pogoda zachęcała do opuszczenia szkolnych murów, by przeprowadzić lekcje, wykorzystując zieloną przestrzeń wokół szkoły oraz liczne altanki pozwalające ukryć się w cieniu, część nauczycieli przeprowadziła zajęcia czytelnicze na świeżym powietrzu. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczności szkolnej oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wśród czytanych przez uczniów książek poza zaproponowanymi przez samych uczniów pojawiły się następujące pozycje:

          • Wycieczka edukacyjna do Warszawy

            W dniu 12.06.2026 r. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Niezwykle ważnym i poruszającym punktem naszej wycieczki była wizyta w parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. To właśnie tutaj w latach 1980–1984 swoją posługę pełnił błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „Solidarności” i obrońca praw człowieka w czasach PRL. Uczniowie mieli okazję poznać historię jego niezłomnej walki o prawdę oraz tragicznej, męczeńskiej śmierci. Podczas pobytu w tym wyjątkowym miejscu pamięci narodowej zobaczyliśmy: Grób ks. Jerzego Popiełuszki – znajdujący się na dziedzińcu kościoła pomnik w kształcie kurhanu zwieńczonego kamiennym krzyżem, otoczony różańcem z polnych głazów. W ciszy i zadumie oddaliśmy tam hołd pamięci kapłana oraz zapaliliśmy znicze.

          • Wyjazd integracyjny uczniów klasy I b

            12 czerwca 2026 r. uczniowie klasy I b w ramach Dnia Pustej Klasy wraz z panią Anną Wysocką – Borys, panią Katarzyną Grodzką i panią Anną Łysenko bawili się w Muzeum Iluzji w Białymstoku. Wyjazd był zorganizowany z inicjatywy rodziców jako przedłużenie Dnia Dziecka. Muzeum Iluzji to miejsce magiczne, które zadziwiło wszystkich – zarówno dzieci, jak i panie. Pan Maciej – wróżbita z ogromnym zaangażowaniem, niezwykłymi zdolnościami czarodziejskimi przeniósł nas do fantastycznego, magicznego świata. Dzieci bawiły się wspaniale, wchodziły w interakcje, wykonywały doświadczenia, obserwowały zmieniające się obrazy, a także wykonały „lot” nad Białymstokiem. Dzieciaczki wyszły zmęczone, ale baaaardzo zadowolone. Dwie godziny wspaniałej zabawy minęły jak z bicza strzelił. Atrakcją dnia był także pobyt w Mc Donaldzie, gdzie tradycyjny zestaw Happy Meal, smakował tym razem wyśmienicie. Wspólne za

          • Akcja czytelnicza

            12 czerwca w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam 2026”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że uczniowie chętnie sięgają po książki. Uczestnicy zgromadzili się, aby wspólnie czytać wybrane przez siebie książki w miłej i swobodnej atmosferze. Wydarzenie zachęcało do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz podkreślało, że czytanie może być przyjemną formą spędzania czasu. Akcja była częścią ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez środowisko bibliotek szkolnych i publicznych.

          • Kąpiel leśna na zajęciach edukacji zdrowotnej

            10 czerwca 2026 roku w ramach 1,5 godzinnych zajęć edukacji zdrowotnej uczniowie klasy 4a pod opieką p. Moniki Żochowskiej wybrali się na nietypowy spacer, pokonując odległość ok. 2 km, aby dotrzeć do lasu w Ogrodniczkach. Uczestnicy wyprawy, przekraczając symboliczne wrota dwóch sąsiadujących drzew, weszli w strefę ciszy i uważności. Wcielili się w role leśnych detektywów, rozpoczynając kąpiel leśną, której celem było uruchomienie 5 zmysłów pogłębiających kontakt z naturą oraz pozwalających zanurzyć się w świat leśnych skarbów. Zadaniem uczniów było zmierzenie się z 5 misjami. Misja „Leśna muzyka” pozwoliła otworzyć się na dźwięki śpiewających ptaków, bzyczących owadów. Misja „Mikroświat – dotyk” odkryła przed nami fascynujący świat różnorodnych faktur liści, drzew, krzewów. Misja „Leśny obraz” uruchomiła w nas pokłady kreatywności podczas tworzenia nietypowych żywych obrazów upamiętni

          • Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego

            W poniedziałek, 8 czerwca 2026 r., w naszej szkole odbyły się wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

            Z radością informujemy, że funkcję tę w nowej kadencji pełnić będą Pani Katarzyna Świderska oraz Pani Urszula Klejno.

            Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy wielu sukcesów, satysfakcji oraz inspirujących inicjatyw realizowanych wspólnie z uczniami. Niech każdy dzień pełnienia tej odpowiedzialnej roli będzie okazją do wspierania młodych ludzi w rozwijaniu ich pasji, talentów i poczucia sprawczości.

          • Wycieczka klas II do Białowieży

            3 czerwca 2026 r. uczniowie klas II wyruszyli na pełną atrakcji wycieczkę do Białowieży. Był to dzień pełen ciekawych odkryć, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Podczas pobytu dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie poznały fascynujący świat Puszczy Białowieskiej oraz jej mieszkańców. Następnie odwiedziły Rezerwat Pokazowy Żubrów. Miały tam okazję zobaczyć z bliska największe ssaki lądowe Europy oraz inne zwierzęta charakterystyczne dla tego regionu. Uczniowie odwiedzili również niezwykłe miejsce położone na skraju Puszczy Białowieskiej - Chatkę Baby Jagi w Orzeszkowie, która przypomina domek z piernika. Podczas pobytu dzieci brały udział w licznych zabawach: zwiedzały tajemniczą spiżarnię Baby Jagi, poznawały magiczne mikstury, gotowały czarodziejską zupę oraz sprawdzały swoją odwagę w różnych baśniowych zadaniach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także gra tereno

          • Szkolna Olimpiada Matematyczna

            2 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Matematyczna. W konkursie udział wzięło 30 uczniów, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi.

            Tytuł Mistrza Szkolnej Olimpiady Matematycznej zdobył Adam Wysocki z klasy IVb. II miejsce zajął Mikołaj Makarski z klasy VIIa. Na III miejscu znaleźli się Michał Kuprianiuk z klasy VIIIa, Liliana Ramotowska z klasy IVa oraz Franciszek Gierej z klasy IVa.

          • Szkolny konkurs pięknego czytania

            2 czerwca 2026 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs pięknego czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas Ia i Ib wytypowani podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych przez p. Annę Truskolawską i p. Annę Wysocką - Borys. Komisja konkursowa podczas oceny występów uczniów wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.

    • Partnerzy

      • Przedszkole
      • {#1508} 2
      • Szkoła w Kleosinie
      • Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny
      • Zespół Szkół w Księżynie
      • Przedszkole w Kleosinie
      • Szkoła pamięta
      • Laboratoria Przyszłości
    •  

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
      • Multimedialne materiały dla rodziców

      •  Odnośnik: http://zsjuchnowiec.edupage.org/a/dzialalnosc-1?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxMSZzdWJwYWdlPTEyJnNrZ2R5ZWFyPTIwMjU%3D

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 602873
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej