Warsztaty „Super Zawodowcy”
11 lutego 2025 r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku. Podczas warsztatów „Super Zawodowcy” poznali trendy na rynku pracy, zawody przyszłości oraz poszukiwane przez pracodawców kwalifikacje i umiejętności wśród kandydatów do pracy. Ciekawą atrakcją były ćwiczenia z wykorzystaniem nowych technologii - gogli VR, podczas których można było przenieść się do różnych środowisk pracy i spróbować, jak pracuje się w zawodach m.in. kowala, mechanika samochodowego, kosmetyczki, elektryka.
Spotkanie usystematyzowało wiedzę o lokalnym rynku pracy i być może ułatwi podjęcie decyzji związanej z wyborem ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Realizacja programu „Laboratoria Przyszłości” na zajęciach z chemii
Podczas lekcji chemii, poświęconej różnym sposobom otrzymywania soli, uczniowie klasy ósmej przeprowadzili doświadczenie zatytułowane „Mętna woda”. Wykorzystując materiały i pomoce pozyskane przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, młodzież mogła zaobserwować, jak woda wapienna (roztwór wodorotlenku wapnia) mętnieje pod wpływem tlenku węgla(IV), znajdującego się w wydychanym powietrzu. Jest to reakcja charakterystyczna dla dwutlenku węgla, czyli reakcja pozwalająca wykryć jego obecność. W wyniku reakcji uczniowie otrzymali między innymi nierozpuszczalny w wodzie węglan wapnia (sól), który wytrąca się jako osad powodujący zmętnienie roztworu.
Rozkład dowożenia uczniów
Zapraszmy do zapoznania się z rozkładem dowożenia uczniów ZS w Juchnowcu Górnym obowiązującym od 10 lutego 2025 r.
Warsztaty „Jak skutecznie się uczyć?”
21 stycznia 2025 r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach „Jak skutecznie się uczyć?” organizowanych przez CosinusYoung 15+ w Białymstoku. Poznali zasady efektywnej nauki, metody i techniki uczenia się. Na zakończenie przedstawiona została oferta edukacyjna szkoły.
Beata Cylwik
Praktyczne zajęcia techniczne - technika w naszej szkole
Przed feriami udało nam się zakończyć projekt z techniki - w ramach lekcji klasy szóste poznawały tajniki obróbki i łączenia drewna. Za pomocą sprzętu z naszej pracowni technicznej odnawialiśmy, naprawialiśmy i i upiększaliśmy stare, drewniane przedmioty. Przy okazji poznawania nowych słów takich jak: konserwacja, renowacja i rekonstrukcja ćwiczyliśmy szlifowanie, wiercenie, wbijanie gwoździ, ale też zasady lakierowania czy malowania. Udało nam się odnowić starą drewnianą szafę na kartony, skrzynki drewniane do biblioteki, łóżeczko-kołyskę ze świetlicy, drewniane szuflady na narzędzia i wiele innych. Ponadto uczniowie pracując w grupach doskonalili swoje miękkie kompetencje – współpracę, komunikację w zespole oraz rozwiązywanie pojawiających się trudności. Korzystaliśmy nawet z maszyn do szycia, dzięki czemu np. świetlicowe łóżeczko dla lalek dostało nowe pokrycie i pościel. To był b
Spotkanie z policjantkami
21 stycznia 2025 r. odbyło się spotkanie edukacyjne z policjantkami. Uczniowie klas I-III przypomnieli sobie znaczenie najistotniejszych znaków drogowych. Symulowane były różne niebezpieczne sytuacje, w których uczestniczyli uczniowie. Jedną z takich sytuacji było wejście osoby na kruchy lód. Policjantki opowiedziały dzieciom, jak należy wtedy postępować, aby ją uratować nie narażając przy tym swojego bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość wykonania odcisków palców (odcisk mogły zabrać na pamiątkę do domu). Odbyła się także symulacja z wykorzystaniem specjalistycznych okularów. Uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się (a nawet przymierzyć) różnym atrybutom, jakie wykorzystuje w swojej pracy policja oraz ich elementom umundurowania, np. kajdanki, pałka, czapka policyjna.
Niecodzienna lekcja biologii - w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
Podczas lekcji biologii podsumowującej dział: Stawonogi i mięczaki, uczniowie kl.VI b wykonali obserwacje mikroskopowe i przeprowadzili doświadczenia przy użyciu materiałów otrzymanych w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Zadaniem uczniów było zbudowanie soczewki za pomocą telefonu komórkowego i kropli wody.
Doświadczenie miało na celu pokazanie, jak naturalny element, jakim woda, może pełnić funkcje optyczne w biologii. Uczniowie zapoznali się z instrukcją zamieszczoną w otrzymanych materiałach dydaktycznych, a następie oglądali przez wodną soczewkę organizmy znajdujące się w wodzie ze stawu.
Rozstrzygnięcie konkursu na logo Rady Rodziców
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu na "LOGO RADY RODZICÓW". Konkurs organizowany był przez Radę Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim, do którego mogli przystąpić uczniowie klas I-III i IV-VIII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu logo Rady Rodziców w programie graficznym na komputerze i zapisane w formacie jpeg, png lub bmp.
Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III
22 stycznia 2025 r. naszą szkołę bardzo licznie odwiedzili Seniorzy – Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Panowała serdeczna atmosfera, było wiele czułych słów i gestów, a wszystko po to, by wyrazić wzajemną miłość Dziadków i wnuków. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowały piękny koncert życzeń, w którym śpiewały, grały i tańczyły. Otrzymywały ogromne brawa i słowa uznania. Składały Dziadkom życzenia i wręczały przygotowane przez siebie laurki. Miłą niespodzianką był występ działającego w naszej szkole zespołu ludowego „Jarzębinki”. Kolejną atrakcją były zabawne konkursy z udziałem Gości. W składaniu ubrań szybsi okazali się Dziadkowie. Babcie znakomicie wczuwały się w role modelek i prezentowały na pokazie mody stylizacje przygotowane przez wnuki. W rysowaniu portretów na balonach ujawniły się talenty artystyczne Babć i Dziadków. Na koniec był piękny taniec w parach z balonam
Bal na sto par!
13 stycznia 2025 r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Jest on zawsze bardzo wyczekiwany. Dzieci mają wtedy możliwość przebrać się za ulubione postacie, za bohaterów różnych bajek. Tak się też stało tego dnia. Pomysłowość uczniów nie miała granic, co możemy zobaczyć na zdjęciach. Fotografie pokazują, że zabawa była przednia. Już dziś nie możemy doczekać się kolejnego balu.
Jasełka w naszej szkole
Dnia 9.01.2025 r. w naszej szkole uczniowie klas III wraz z chórem szkolnym, scholą Gwiazdeczki Maryi oraz zespołem ukulele zaprezentowali jasełka dla mieszkańców Gminy Juchnowiec Kościelny. Wydarzenie było okazją do integracji społeczności szkolnej, rodziców oraz osób zamieszkałych na terenie Gminy. Był to czas wspólnego radowania się okresem Świąt Bożego Narodzenia.
Zajęcia krawieckie i druku 3D w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
W ramach zajęć z projektu Laboratoria Przyszłości grupa dziewcząt z klasy 5a w I semestrze tego roku szkolnego 2024/25 uczestniczyła w zajęciach krawieckich. Małymi kroczkami uczennice poznawały najpierw tajniki szycia ręcznego i haftu, a później konstrukcję i obsługę maszyn do szycia. Budowa maszyny doszycia, zasada działania były tematami pierwszych zajęć. Następnie praktycznie podchodząc do tematu zmieniały nici, nawijały je na szpulki, rozwiązywały z pomocą pani Ani Radziewicz pojawiające się problemy, by następnie trenować proste ściegi i zasady zszywania materiałów.
Koło „Małego kucharza”
W ramach koła „Małego kucharza” uczniowie klasy III a mają możliwość poznania zasad gotowania. Uczą się w praktyczny sposób przygotowywania swoich ulubionych potraw, jak również podstawowych, niezbędnych technik pracy w kuchni. Dodatkowo nabywają umiejętności składania serwetek, prawidłowego nakrywania do stołu, bezpiecznego korzystania ze sprzętu AGD oraz możliwość nauczenia się zasad zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowia.
Zajęcia kulinarne stwarzają okazję do dzielenia się wrażeniami z domowych obserwacji dotyczących różnych działań, potraw i przepisów. Podczas działań uczestnicy dbają o estetykę i higienę całego otoczenia. Poprzez kulinarną zabawę zdobywają nowe doświadczenia, odkrywają nowe, ciekawe smaki i mają możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować posiłek.
Let’s cook! – zajęcia kulinarne w języku angielskim
W roku szkolnym 2024/25 chętni uczniowie klas 5 uczestniczą, w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, w zajęciach kulinarnych „Let’s cook”. Jest to szansa na miłe i aktywne spędzenie czasu wolnego wśród rówieśników, poznanie nowych przepisów kulinarnych oraz nauczenie się słownictwa związanego z gotowaniem i przygotowywaniem posiłków w języku angielskim.
Szkolny kalendarz adwentowy
W grudniu 2024 r. w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował akcję “Szkolny kalendarz adwentowy”. Codziennie na gazetkach (przy pokoju nauczycielskim oraz na I piętrze przy świetlicy szkolnej) pojawiały się świąteczne zadania na dany dzień i na dzień następny. Miały one na celu wprawienie całej społeczności szkolnej w świąteczny nastrój i zachęcały m.in. do: samodzielnego wykonania ozdób, rozwiązywania świątecznych łamigłówek, ubrania się na czerwono w Mikołajki, okazywania życzliwości innym osobom, pokolorowania świątecznej mandali czy wspólnego spędzania czasu. Akcja była doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji społeczności szkolnej.
Wigilia szkolna
Dnia 20.12.2024 roku cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się, by świętować piękną tradycję Bożego Narodzenia.
Tego dnia z rana odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów, rodziców i wychowawców. Przy śpiewie kolęd uczniowie przełamali się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Wspólnie spożyli przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.
Życzenia świąteczne
Pracownikom, Uczniom, Rodzicom i wszystkim Przyjaciołom naszej Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech nowo narodzona Boża Dziecina obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co już martwe, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Wesołych świąt.
Dyrekcja
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 415230Galeria zdjęć
brak danych