Sukces Gabriela Gromko - ucznia klasy III b
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczeń klasy III b Gabriel Gromko uzyskał po raz drugi fantastyczny wynik otrzymując wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w kategorii „Maluch”. Podczas spotkania integracyjnego klas 1-3 pani dyrektor Barbara Klimaszewska wręczyła mu dyplom wraz z upominkami. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w czwartej klasie.
Wycieczka do Ciechanowca
Po całorocznej wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas relaksu. 12 czerwca 2024 roku uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką p. Alicji Borchert, p. Anny Skorulskiej, p. Agnieszki Zajkowskiej oraz p. Marka Borcherta zwiedzili Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, znajdujące się w zespole pałacowo-parkowym pochodzącym z połowy XIX wieku.
Wycieczka do Warszawy klas III
W dniu 10 czerwca klasy III a i b wybrały się na wycieczkę autokarową do Warszawy. Stolica przywitała nas rzęsistym deszczem. Nie przeszkodził nam on jednak w odwiedzeniu grobu Naszego Patrona- Ks. Jerzego Popiełuszki. Po krótkiej modlitwie przy grobie Patrona, udaliśmy się do Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Mnogość eksponatów wzbudziła ogromną ciekawość i zrodziła wiele pytań dotyczących historii naszej Ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala z meteorytami oraz szkieletami pradawnych zwierząt. Tradycyjnie, podczas naszej wyprawy nie mogło zabraknąć spaceru po Warszawskiej Starówce i bardzo ekscytujących zakupów pamiątek. Na szczęście pogoda pokazała swoje słoneczne oblicze i wszyscy uczestnicy wycieczki rozkoszowali się przepysznymi lodami. Ostatnim punktem wycieczki było Warszawskie ZOO. Nasi uczniowie z zaciekawieniem oglądali okazy egzotycznych zwierząt dziar
Program edukacyjny “Psia lekcja”
Od września 2023 r. do maja 2024 r. w naszej szkole podczas zajęć bibliotecznych i świetlicowych realizowany był program edukacyjny “Psia lekcja” zorganizowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Dzięki materiałom edukacyjnym przekazanym od organizatorów projektu dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się psem, jakie są jego potrzeby i sposoby komunikacji, czym jest dogoterapia oraz czym różni się hodowla od pseudohodowli. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w programie uczniowie zapamiętają, że pies to nie zabawka, a żywe stworzenie, którym należy się opiekować i o nie dbać.
Bal ósmych klas
6 czerwca 2024 roku uczniowie klas 8a i 8b wraz z rodzicami, Dyrekcją szkoły, panią pedagog oraz wychowawcami bawili się przy dźwiękach muzyki podczas Balu Ósmoklasisty. Oficjalna część rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Barbary Klimaszewskiej, po czym uczniowie złożyli podziękowania Dyrekcji, wychowawcom oraz rodzicom, zachęcając jednocześnie do wspólnej zabawy. Taneczny wieczór poprowadził DJ Mateusz Jastrzębski – absolwent naszej szkoły, zapewniając na parkiecie moc atrakcji. Nie zabrakło konkursów, a także wspólnego odtańczenia belgijki i makareny. Niestrudzeni uczniowie z parkietu schodzili tylko po to, by posilić się przy suto zastawionych stołach oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanej przez absolwenta naszej szkoły – pana Pawła Mogilewskiego – sesji zdjęciowej. Odświętny charakter spotkania uczniowie podkreślili swoim wyglądem – dziewczęta zaprezentowały się w sukn
Podsumowanie zajęć technicznych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”
Dobiegły końca dodatkowe zajęcia techniczne w ramach których uczniowie klas IV wykonywali projekt z drewna. Podsumowaniem była wystawa prac wykonanych od pomysłu do realizacji, która wzbudziła duże zainteresowanie oglądających. Powstały hotele dla owadów, karmniki i półki.
Każde dziecko podczas zajęć miało okazję samo doświadczyć poszczególnych etapów pracy, od projektowania, wybierania właściwych kawałków drewna do posługiwania się piłami, piłami kątowymi, ściskami, imadłami a także wiertarko-wkrętarkami czy wiertarką stołową – sprzętem zakupionym w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Wbijali gwoździe, nawiercali otwory, wkręcali wkręty a także poznali sposób łączenia drewna na klej i kołki. Satysfakcja z działań pozostanie na długo. Gratulacje czwartoklasiści!
“Z aparatem wokół Juchnowca” - zajęcia regionalno-fotograficzne w II semestrze roku szkolnego (z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości)
Na początku czerwca 2024 r. nastąpiło podsumowanie II semestru zajęć regionalno-fotograficznych “Z aparatem wokół Juchnowca”, w którym brała udział grupa uczniów z klasy Vb. Uczestnicy przygotowywali zdjęcia z wykorzystaniem aparatów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć dzieci sfotografowały m.in. zimowe, wiosenne i letnie krajobrazy, kościół w Juchnowcu Kościelnym, cerkiew w Kożanach, pomieszczenia szkolne. Uczniowie brali też udział w kilku konkursach fotograficznych. Zajęcia były doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy o regionie i popularyzowania aktywnych form spędzania wolnego czasu.
Wyniki VIII Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, 6 czerwca 2024 r.
a) Konkurs Recytatorski
Komisja konkursowa w składzie:
1. Przewodniczący: Dariusz Kulesza
2. Katarzyna Makarska
3. Krzysztof Korotkich
wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Marcelina Dąbrowska – Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. bł. Bolesławy Lament,
II miejsce: Jan Sic – Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym,
Zajęcia techniczne w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
W ramach zajęć technicznych Laboratoria Przyszłości od kwietnia do czerwca 2024 r. uczniowie klas czwartych mierzyli się z obróbką drewna. Celem było stworzenie z deseczek, listew i innych materiałów drewnianej konstrukcji – hotelu dla owadów, półki lub karmnika dla ptaków od projektu do gotowej pracy. Uczniowie pracowali indywidualnie, w parach lub małych grupach poznając tajniki realizacji projektu. Każdy zaczynał od rozrysowania, zwymiarowania i dostosowania koncepcji, następnie przygotowywał poszczególne elementy docinając, piłując i szlifując. Poszły w ruch miarki, różnego rodzaju piły – uniwersalne, kątowe, pilniki i papiery ścierne, nie zapominając o środkach bezpieczeństwa – okularach ochronnych. Potem zaczęła się prawdziwa zabawa – uczniowie chwycili za młotki, wiertarko-wkrętarki i łączyli elementy w całość. Nawiercali otwory za pomocą stołowej wiertarki. Poznaliśmy sposoby łąc
Wycieczka Lublin - Kazimierz Dolny - Czarnolas
3 i 4 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły podążali szlakiem turystycznym Lublin - Kazimierz Dolny - Czarnolas. Pierwszego dnia wycieczki mieli możliwość obejrzenia obrazów smutnej historii Polski w obozie koncentracyjnym w Majdanku. Następnie młodzież zwiedzała Lublin: Starówkę Lubelską, ekspozycję w Zamku Królewskim oraz podziwiała widoki z wieży zamkowej. Kolejnego dnia uczniowie udali się do malowniczego Kazimierza Dolnego na godzinny rejs statkiem po Wiśle, by zachwycać się panoramą miasta. Ponadto zwiedzili też wzgórze zamkowe z ruinami zamku. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Spotkanie z życiem i twórczością renesansowego poety okazało się ciekawą lekcją literatury i historii.Dwudniowe zajęcia edukacyjne poza budynkiem szkoły bez wątpienia pogłębiły wiedzę młodzieży.
Dzień Dziecka
29 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji na uczniów czekało wiele atrakcji. Oprócz zabaw na dmuchanych zamkach, strzelniu z łuków, zawodów sportowych były także stanowiska zorganizowane przez służby ratunkowe oraz wojsko. Można było poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, wykonać reanimację na fantomie, obejrzeć wóz strażacki oraz poznać wojskowe tajniki Ogromną atrakcją był samochód marki Lamborghini. Wszyscy mogli się posilić ciepłą pizzą oraz słodką watą i pysznym popcornem. Dziękujemy Radzie Rodziców za częściowe zasponsorowanie powyższych atrakcji,oraz osobom, które zechciały być z nami w tym dniu:
Wyjazd do Domu Opieki Społecznej w Czerewkach
28 maja 2024r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odwiedzili mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Czerewkach. Na początku spotkania grupa teatralna z klas drugich wystawiła sztukę pt. „Legenda o żabim królu”. Seniorzy byli bardzo wzruszeni i gromkimi brawami podziękowali małym aktorom. Następnie Dziecięcy Zespół Ludowy „Jarzębinki” przypomniał wszystkim zebranym pieśni i tańce ludowe z naszego regionu, za co również dzieci zostały nagrodzone oklaskami. Większość mieszkańców dołączyła się do wspólnego śpiewania „Maryniu”, „Grozika” czy „Gruszy”. Na zakończenie spotkania przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki z kolorowymi kwiatami i motylami, a seniorzy obdarowali dzieci pięknym stroikiem wykonanym również przez nich samych. Pobyt w Domu Opieki Społecznej był bardzo miłym i niecodziennym wydarzeniem,
Szkolny konkurs pięknego czytania klas I
28 maja 2024 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs pięknego czytania klas I. Wzięli w nim udział uczniowie klas I a, I b i I c wytypowani podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych przez p. Anielę Sokołowską p. Magdalenę Ciecierską i p. Kamilę Sawicką. Zadanie konkursowe polegało na jak najpiękniejszym przeczytaniu wylosowanego tekstu. Komisja konkursowa podczas oceny występów uczniów wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.
Adaptacja teatralna wiersza „Ballada o szczęściu”
27 maja 2024 roku klasy 5a oraz 5b zaprezentowały grupom przedszkolnym „Sówki” oraz „Pszczółki” spektakle przygotowane na zajęciach języka polskiego w ramach realizacji innowacji „Rozwijanie zainteresowań czytelniczych przy wykorzystaniu Teatrzyku Kamishibai”. Uczniowie klas piątych przez cały tydzień przygotowywali adaptację teatralną wiersza siostry Magdaleny Nazaretanki „Ballada o szczęściu”. Poza wykorzystaniem swoim umiejętności plastycznych do wykonania ilustrowanych kart Teatrzyku Kamishibai dzieci doskonaliły umiejętność interpretacji głosowej tekstu, zdolności aktorskie, współpracę w grupie, odpowiedzialne podejście do wyznaczonych działań, nabierały większej pewności siebie podczas występu publicznego, a także ćwiczyły umiejętność redagowania zaproszenia. Miały także okazję poszerzyć zakres wiedzy dotyczącej tej formy teatralnej, poznając zasady działania, tworzenia spektakli t
Myśliwce i dobra zabawa z iluzją
Długo oczekiwana wycieczka do Dęblina i Mościsk odbyła się w środę 22 maja. Wzięły w niej udział uczennice i uczniowie klas piątych oraz kilkoro uczennic z klas szóstych.
Zbiórka około godziny 6.00 odbyła się sprawnie i kilkanaście minut później pełen autokar ruszył w trasę do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Pierwszy cel wycieczki osiągnięto około godziny 11.
Spotkanie ze strażakami
Uczniowie klas pierwszych w czwartek 23 maja mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Łapach. Zajęcia odbywały się w sali edukacyjnej “OGNIK”, która powstała w ramach rządowego programu “Bezpieczna +” mającego na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.
Innowacja pedagogiczna ART – spotkania z wyobraźnią
Zajęcia prowadzone w bieżącym roku szkolnym 2023/2024 w ramach innowacji pedagogicznej Art- spotkania z wyobraźnią, pomagały rozwijać uczestnikom kompetencje, które są im realnie potrzebne w szkole, jak i poza nią, m.in. wiarę we własne możliwości, decyzyjność, kreatywność, elastyczność w działaniu, współpracę, odpowiedzialność, poczucie sprawstwa. Na zajęciach dzieci odkrywały możliwość pokonywania ograniczeń w nowe odmienne sposoby, uczyły się, jak rozwijać wrodzone umiejętności, zyskać impuls niezbędny w zmierzeniu się nie tylko z trudnymi, ale również pozytywnymi emocjami. Wyeksponowanie terapeutycznej roli sztuki pomagało w uporządkowaniu myśli i kształtowaniu podmiotowości i samodzielności w codziennym życiu pierwszoklasisty. Innowacyjne działania poprzez szeroko pojętą sztukę, stwarzały możliwość wyzwalania ambicji oraz rozwijania umiejętności współpracy, pozwalały na otwartość w
Warsztaty z PROJEKTOREM
Od lutego do maja uczniowie klas V-VII uczestniczyli w Warsztatach z PROJEKTOREM w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Zajęcia prowadzili wolontariusze – studenci białostockich uczelni wyższych.
Pierwszego dnia wszystkie działania uczniów krążyły wokół tematu aktywności obywatelskiej oraz trzech szczegółowych zagadnień: relacje społeczne, ochrona planety i Internet. Był to czas na poznawanie siebie, odkrywanie swojego potencjału, określanie swoich mocnych stron. Uczniowie wybrali temat, nad którym pochylili się w następnym dniu warsztatów. Były ćwiczenia aktywizujące, praca w zespołach, wypracowywanie wspólnych rozwiązań, dochodzenie do kompromisu. Uczniowie nabywali kompetencje miękkie, bardzo pożądane w przyszłości na rynku pracy; rozwijali wrażliwość społeczną, umiejętność współpracy, samodzielność w defin
Program profilaktyczny „Bieg po zdrowie”
„Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej profilaktyki zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, którego głównym celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. W roku szkolnym 2023/24 programem objęto uczniów klas IV szkoły podstawowej.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 381396Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych