Dzień Technologiczny
12 września we współpracy z firmą Edu3Dkacja odbył się w naszej szkole Dzień Technologiczny. To inicjatywa, której celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. Pokazy dla uczniów pozwalają na obcowanie z technologią, z której korzystać będziemy coraz częściej.
Uczniowie klas I - VI wzięli udział w warsztatach, podczas których:
85. rocznica wybuchu II wojny światowej
W dn. 9 września 2024 roku klasa 5a zaprezentowała dla uczniów kl. 4-8 inscenizację poświęconą 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie odegrali lekcję historii, która upamiętniała trudną sytuację cywilów dotkniętych tragedią wojenną. Podczas części artystycznej uczestnicy odczytywali oryginalne teksty pamiętników dzieci, którym przyszło żyć w tak dramatycznych okolicznościach, a tło stanowiły zdjęcia archiwalne ukazujące życie ludności cywilnej podczas wojennej gehenny. To ważne, aby pamiętać o tych wydarzeniach, by docenić spokój i bezpieczeństwo, które mamy dziś.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rok szkolny 2024/2025 rozpoczął się uroczystą mszą świętą, po której społeczność szkolna zgromadziła się na dużej sali gimnastycznej. Przedstawiciele klasy V b uroczyście pożegnali wakacje, powitali zgromadzonych gości, a swoim kolegom i koleżankom życzyli udanego nowego roku szkolnego. Uczczona została również pamięć o bohaterach II wojny światowej. Uczniowie klas V a i V b zaśpiewali piosenkę wojenną „Piechota”, a na zakończenie piosenkę o powrocie do szkoły „Na rozgrzewkę”. W tym ważnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny - pan Krzysztof Marcinowicz, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Trójcy w Juchnowcu Kościelnym - Ksiądz Dziekan Andrzej Kondzior.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że w poniedziałek 2 września uczniowie będą dowiezieni do szkoły na godzinę 9.00. Na wyznaczonych przystankach autobusy będą godzinę później niż w rozkładzie.
2 września 2024 r.
9.15 – Msza święta (wymarsz uczniów z wychowawcami o 9.00)
Obowiązek szkolny dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
Od 1 września dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach. Na prośbę MEN publikujemy przygotowaną ulotką informacyjną.
Dyrekcja
Bezpieczne wakacje 2024
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
„WYŁĄCZ SIEĆ, WŁĄCZ EMOCJE”
Zbliżają się wakacje. Czas wypoczynku i wolnego czasu od nauki i zajęć szkolnych. Zadbajmy, aby ten czas wykorzystać właściwie. Gmina Juchnowiec Kościelny ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym przygotowała spot: „WYŁĄCZ SIEĆ, WŁĄCZ EMOCJE”.
Rok szkolny 2023/2024 zakończony! Lato czeka…
21 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2023/2024. Był to dzień wyjątkowy, pełen wzruszeń, podsumowań i radosnych momentów.
Głównym punktem uroczystości było rozdanie nagród dla uczniów, którzy wyróżnili się w nauce, działalności artystycznej i społecznej. Z rąk dyrektora oraz wychowawców klas uczniowie otrzymali dyplomy, książki oraz upominki. Szczególne wyróżnienia przyznano najlepszym uczniom z poszczególnych klas, którzy otrzymali statuetki za wybitne osiągnięcia. Następnie Wójt gminy Juchnowiec Kościelny nagrodził uczniów z najwyższą średnią w szkole, a uczniowie wyróżniający się w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych otrzymali Nagrodę OPTIMUS, ufundowaną przez dr hab. inż. Profesora Politechniki Białostockiej pana Macieja Zajkowskiego.
„Pożegnania nadszedł czas…” – zakończenie roku szkolnego w klasach I-III
21 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość zakończenia roku przygotowały wychowawczynie oraz uczniowie klas trzecich, którzy śpiewająco pożegnali miniony rok szkolny. Towarzyszyli nam oczywiście niezawodni rodzice, którzy licznie przybyli na tę uroczystość. Pani dyrektor Beata Cylwik złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce, czytelnictwie oraz za 100% frekwencję. Dyplomy i upominki otrzymały również uczennice z klasy III a, które sumiennie udzielały się w Dziecięcym Zespole Ludowym „Jarzębinki”, a z końcem roku zakończyły już współpracę z naszym zespołem. Dla uczniów klas trzecich było to również zakończenie kolejnego etapu edukacyjnego. W przyszłym roku zaczynają naukę w klasie IV. Życzymy Wam powodzenia! Wszyscy bezpiecznie wracajcie do szkoły we wrześniu!
„Łagodnie wkraczam w nowy etap edukacyjny” – innowacja pedagogiczna
Kolejny już rok szkolny realizujemy w naszej szkole innowację pedagogiczną „Łagodnie wkraczam w kolejny etap edukacyjny”. Głównym celem innowacji jest złagodzenie stresu uczniów i rodziców, wynikającego z pokonywania kolejnych etapów edukacyjnych. Podejmujemy szereg działań adaptacyjnych i integracyjnych, aby przejście z jednego na drugi etap był przyjazny i jak najmniej stresujący.
Wycieczka do Białegostoku
17 czerwca 2024r. uczniowie klasy II b wraz z paniami : Anną Wysocką – Borys oraz Urszulą Klejno wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Celem wyjazdu była integracja klasy oraz zasłużony relaks po ciężkiej całorocznej pracy. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji: podróż autobusem miejskim linii 104, zwiedzanie Zoo, zabawy na placu wodnym oraz na placu zabaw, spacer po Plantach, po ogrodach przy Pałacu Branickiego, a także po Rynku Kościuszki. Zatrzymaliśmy się również przy pomniku Patrona Szkoły – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz odszukaliśmy Jego witraż w Bazylice Mniejszej. Pogoda nam dopisała, a więc nie mogliśmy oprzeć się smakołykom i z wielką ochotą skosztowaliśmy przepysznych lodów, gofrów oraz bubble tea. Wyjazd był bardzo udany. Szczęśliwi i radośni wróciliśmy do szkoły.
Innowacja pedagogiczna w klasie III b „Rozwijamy logiczne myślenie”
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy III b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, których celem było rozwijanie logicznego myślenia. Najlepszym sposobem na naukę i kształcenie ważnych kompetencji jest własna aktywność uczniów. Podczas zajęć uczniowie mieli szereg różnorodnych zadań, które pomagały w samodzielnym planowaniu nauki, zapamiętywaniu, kształciły umiejętności społeczne oraz wyzwalały ogromną kreatywność. Trzecioklasiści grali w gry planszowe, sami je tworzyli, często pracowali metodą „100 pytań”. Zadając pytania zaskakiwali często swoją pomysłowością. Podczas zajęć uczniowie uczyli się jak porządkować swoją wiedzę tworząc „mapy myśli”. Mam nadzieję, że każda aktywność moich uczniów przyczyniła się do większej wiary we własne możliwości, rozwoju logicznego myślenia oraz pomogła w usystematyzowaniu zdobytej wiedzy.
Impreza integracyjna klasy III a
17 czerwca uczniowie, rodzice oraz wychowawczynie klasy 3 a spotkali się na placu szkolnym, aby spędzić ze sobą czas w inny sposób niż zazwyczaj w szkole. Nie były to lekcje, ani wywiadówka. W miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze bawiliśmy się wspólnie, rozmawialiśmy i wspominaliśmy ostatnie trzy lata, które upłynęły wszystkim błyskawicznie. Na kolację była kiełbaska z ogniska, a na deser słodkości przygotowane przez mamy. Bawiliśmy się wyśmienicie!
Jedziemy na wycieczkę – bierzemy Misie w teczkę :)
14 czerwca 2024 roku Misie: Polonista (miŁOŚnik książek) oraz Anglista (Paddington) wyruszyły w towarzystwie uczniów klas ósmych pod opieką p. Doroty Staleńczyk oraz p. Moniki Żochowskiej na wycieczkę do Białegostoku. Na uczestników wyjazdu czekało wiele atrakcji: przejazd autobusem linii 104, seans filmowy w kinie Helios w Galerii Jurowieckiej, wspólna gra w kręgle w „Kula Hula”, lody podczas spaceru powrotnego na przystanek komunikacji miejskiej. Ostatni wspólny wyjazd był okazją do popularyzowania ciekawych form spędzania wolnego czasu, przyjrzenia się bliżej zawodom kaskadera, aktora, reżysera podczas śledzenia fabuły filmu, wypracowania zasad zdrowej rywalizacji, integracji grupy rówieśniczej. Mamy nadzieję, że obecność podczas wycieczki Misiów symbolicznie odnoszących się do przedmiotów nauczanych przez panie wychowawczynie uczyni ten czas szczególnym, zapisze się w pamięci uczniów
Wycieczka do 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego
W ostatni piątek, 14 czerwca, uczniowie klasy Va i Vb naszej szkoły odwiedzili 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy z okazji piętnastolecia jego istnienia.
Tego dnia na gości, z okazji pułkowego święta, czekały liczne atrakcje. Można było m. in. obejrzeć, a nawet wziąć do rąk, różne pistolety, karabiny oraz inny sprzęt używany przy wojskowym zwiadzie. Chętni mogli uczestniczyć w loteriach i konkursach. Amatorzy mocniejszych wrażeń mieli do dyspozycji strzelnicę paitballową i ASG. Były tez całkiem „cywilne” rozrywki takie, jak dmuchańce, trampoliny, czy park linowy. Do dyspozycji uczniów była też izba tradycji pułku.
Impreza integracyjna klasy I a
13 czerwca 2024 r. odbyła się impreza integracyjna klasy I a, w której uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie wraz z całymi rodzinami. We wspólnym spędzaniu czasu nie przeszkadzała wyjątkowo kapryśna tego popołudnia pogoda. Odbyły się rodzinne zawody sportowe, w których uczestniczyli uczniowie oraz ich rodzeństwo. Potem konsumowaliśmy upieczone na ognisku kiełbaski oraz słodkie przekąski. Był to piękny i bardzo miło spędzony czas. Postanawiamy co roku praktykować takie spotkania.
Impreza integracyjna klasy 3b
W dniu 12 czerwca na terenie szkoły odbył się rodzinny piknik klasy III b. Pogoda zachęcała do harców na świeżym powietrzu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tatusiowie wraz z synami skupili się na grze w piłce nożnej, można było również pograć w „Kluchy” oraz zwinnie pokonać tor przeszkód. W ruch poszły rakiety od badmintona, skakanki, hula-hop…
Wycieczka klas II po Podlasiu
11 czerwca 2024 r. uczniowie klas drugich pod opieką pań: Anny Wysockiej – Borys, Anny Truskolawskiej, Urszuli Klejno i Anny Skorulskiej wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę po pięknym Podlasiu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Europejskiej Wioski Bocianów w Pentowie. Uczniowie utrwalili wiadomości o życiu i zwyczajach bocianów, a także poznali mnóstwo nowych ciekawostek dotyczących tych pięknych ptaków. Ogromne wrażenie zrobiło na nas gniazdo bociana, które spadło na ziemię i mogliśmy podziwiać je z bliska. Następnie był czas na zabawy integracyjne oraz ognisko z kiełbaskami. Po posiłku ruszyliśmy w dalszą drogę do Tykocina. Tutaj uczestniczyliśmy w Lekcji Żywej Historii, która przybliżyła dzieciom ważne zdarzenia historyczne. Zwiedziliśmy przepiękny Zamek, w którym bardzo chętnie przebywali polscy królowie, m. in. Zygmunt II August, Stefan Batory, Zygmunt III Waza. Dowiedz
Najlepsi czytelnicy i łącznicy z biblioteką w roku szkolnym 2023/2024
W połowie czerwca 2023 r. podsumowaliśmy czytelnictwo i pracę łączników z biblioteką w roku szkolnym 2023/2024. Najlepszymi czytelnikami w szkole podstawowej zostali:
- w klasach I:Piotr Leśniewski z kl. I a - 139 książek
- w klasach II:
Milena Karpiuk z kl. II a - 250 książek
Adam Wysocki z kl. II a - 192 książki
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 381373Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych