Wodna Eko Bombka
W grudniu uczniowie naszej szkoły w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie zorganizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku przystąpili do konkursu pn.: „Wodna Eko Bombka”.
Celem konkursu było promowanie ekologicznych inicjatyw oraz kreatywności w zakresie tworzenia ozdób choinkowych z materiałów przyjaznych środowisku. Prace zrobione przez uczniów były oryginalne i pomysłowe.
W naszej szkole do konkursu zgłosiło się 27 uczniów z klas I-III i 7 z klas IV -VIII. Ogółem do organizatorów wpłynęło aż 178 bombek z 15 szkół!
Wybór najlepszych spośród tylu świetnych prac był prawdziwym wyzwaniem!
Podsumowanie akcji charytatywnej „PACZKA DLA SENIORA”
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły za ogromne serce i zaangażowanie w zbiórkę na rzecz podopiecznych Hospicjum Proroka Eliasza w Makówce. Dzięki Waszej hojności i zaangażowaniu możemy ogłosić, że zakończyliśmy zbiórkę z sukcesem. Serdeczne dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie. Wasza pomoc sprawiła, że nasza szkolna społeczność staje się jeszcze bardziej silniejsza i zjednoczona. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do hospicjum przed Świętami Bożego Narodzenia.
Szkolny konkurs „Otwieramy drzwi do świąt”
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkie klasy do udziału w wyjątkowym konkursie świątecznym! Klasy 4 – 8 rywalizowały o tytuł najpiękniej udekorowanych drzwi do sal lekcyjnych, które wprowadziły nas w magiczny, świąteczny nastrój. Klasy 1 – 3 miały okazję stworzyć niezapomnianą atmosferę w swoich salach lekcyjnych, przekształcając je w prawdziwe świąteczne krainy. Kreatywność, wspólna praca i świąteczny duch stały się inspiracją do stworzenia niezapomnianych dekoracji!
IX edycja Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym serdecznie zaprasza uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych województwa podlaskiego do udziału w w IX edycji Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki dnia 6 czerwca 2025 r. Regulamin konkursu tutaj.
Wyjazd klas I do wioski Mikołaja
9 grudnia obie klasy pierwsze, wraz ze swoimi nauczycielkami, wyjechały do Majątku Howieny w Pomigaczach, gdzie zorganizowana została Wioska Mikołaja. Podróż nie trwała długo, ale krótki spacer przy mało sprzyjającej pogodzie spowodował, że trochę wszyscy zmarzliśmy. Na szczęście w domu Mikołaja zostaliśmy przywitani ciepłą, zimowa herbatką i ciasteczkami. Po poczęstunku zaczęły się zabawy i szereg zadań, które miały do wykonania dzieci. Były konkurencje sprawnościowe, pisanie listu, robienie pierników i różne zagadki. Najważniejszym punktem było oczywiście spotkanie i krótka rozmowa z Mikołajem. Podczas spaceru po wiosce Mikołaja odwiedziliśmy jego dom, pocztę, na której zostały wysłane listy oraz magazyn prezentów i żywą szopkę. Wszyscy wrócili zadowoleni i radośni z wizyty u Świętego, jednak z wielką nadzieją czekają na prezenty, o które prosili w listach.
Profilaktyka uzależnień - zajęcia informacyjno-edukacyjne
W dniach 21.11.2024 r. i 6.12.2024 r. w klasach VI i VIII odbyły się zajęcia informacyjno-edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień przeprowadzone przez certyfikowanego specjalistę psychoterapii uzależnień panią Agatę Niemczynowicz. Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się jakie są przyczyny sięgania po środki psychoaktywne, poznała mechanizmy, rodzaje i fazy uzależnienia oraz skutki zażywania środków psychoaktywnych. Uczniowie dowiedzieli się o formach pomocy jak również kształtowali umiejętności komunikacji, współpracy i asertywności. Każdy z uczestników miał możliwość zadania pytań i wypowiedzenia swojego zdania na temat substancji.
Warsztaty „Edukacja Przyszłości”
17 grudnia 2024 r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w warsztatach „Edukacja przyszłości” organizowanych przez szkoły INFOTECH w Białymstoku. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ofertą kształcenia w liceum i technikum INFOTECH. Była możliwość wypróbowania swoich sił w starciu z nowymi technologiami – robotami edukacyjnymi, okularami VR. Spotkanie było ciekawym doświadczeniem i zachęciło do rozważenia kariery w branży IT.
Booktalking – reklama własnej lektury
W grudniu 2024 roku w klasach VIa oraz VIb zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej „Booktalking – reklama własnej lektury”. W ramach zajęć języka polskiego przeznaczonych na omówienie lektur uzupełniających uczniowie mieli możliwość zaprezentować wybrane przez siebie książki, dbając o uwzględnienie w swoich wystąpieniach następujących elementów obowiązkowych: autor, tytuł książki, jej okładka, zarys fabuły, bohaterowie, czas, miejsce akcji, najciekawszy fragment, argumenty przemawiające za tym, że warto przeczytać książkę. Część uczniów wzbogaciła swoje prezentacje o dodatkowe elementy, np. prezentacje multimedialne, rekwizyty, plakaty, makiety bohaterów.
Noc Bibliotek 2024 - wyróżnienie
Z radością informujemy, że trzeci rok z rzędu Noc Bibliotek zorganizowana w naszej szkolnej bibliotece została wyróżniona przez jury konkursu na najciekawsze i wyróżniające się wydarzenie tegorocznej akcji. Znaleźliśmy się w gronie 50 nagrodzonych bibliotek z całej Polski (spośród 1511 biorących udział w tegorocznej akcji). Najserdeczniej gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie. Jako nagrodę otrzymaliśmy pakiet książek od fundatora nagród - firmy Platon sp. z o.o.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z naszego wydarzenia. Więcej informacji i listę nagrodzonych można znaleźć na stronie organizatora.
EKO - lekcja
12 grudnia uczniowie klas VI i VII mieli możliwość uczestniczyć w EKO - lekcji dotyczącej ochrony środowiska i prawidłowej gospodarki odpadami prowadzonej przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Hajnówki. Uczniowie dowiedzieli się szczegółów na temat poprawnej segregacji odpadów komunalnych, zasady zero waste, recyklingu odpadów wtórnych i innych ekologicznych praktyk. Obejrzeli prezentację dotyczącą selektywnej zbiórki odpadów. Mieli możliwość zadawania pytania i uzyskiwali na nie szczegółowe odpowiedzi. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali upominki. Chociaż świadomość ekologiczna w społeczeństwie jest coraz większa, to jeszcze wiele jest do zrobienia w tym zakresie.
Mikołajkowe atrakcje
9 grudnia 2024 r. klasy IV obchodziły przełożone z piątku mikołajki. Dzień pełen atrakcji rozpoczął się od wizyty w papugarni. Uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat życia i zwyczajów papug, a potem z bardzo bliska mogli poznać te kolorowe ptaki. Każdy dostał pojemniczek z karmą i mógł papugi karmić, głaskać, rozmawiać z nimi. Zwierzęta odwdzięczały się uroczym pozowaniem do zdjęć. Następnie udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów. Tam każdy mógł się wyskakać i wybiegać. Zmęczenie, ale i szczęście każdy miał wypisane na twarzy.
Święta tuż, tuż…
Boże Narodzenie już puka do naszych drzwi. Klasa IVa, słysząc to pukanie, przygotowuje się do świętowania. Na lekcji muzyki, pod czujnym okiem pani Katarzyny Świderskiej, uczniowie uczyli się akompaniamentu do kolędy „Cicha noc”. Po kilku próbach efekt mile wszystkich zaskoczył. Wspólne śpiewanie i granie sprawiło mnóstwo radości, co można zauważyć na nagranym filmiku.
Dobre wychowanie zawsze mile widziane
6 grudnia 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem „Dobre wychowanie zawsze mile widziane”. W tym roku tekstem przewodnim był wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Może potem”. Uczniowie wysłuchali wiersza na swoich lekcjach, a następnie wykonali do niego ilustracje. Komisja, której przewodziła p. Anna Radziewicz, miała twardy orzech do zgryzienia. Burzliwe narady zakończyły się werdyktem:
Nasze ozdoby świąteczne
Podczas zajęć "kółka majsterkowicza" realizowanego w ramach programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie wykonywali ozdoby na święta Bożego Narodzenia. Tym razem były to bardzo sympatyczne figurki mikołajów zrobione z szyszek, filcu, sznurka i innych dekoracyjnych materiałów.
Jan Sagun
Piktogram - „Bezpiecznie w sieci”
W dniu 2 grudnia 2024 r. Jury w składzie: Agata Pućkowska, Anna Radziewicz i Agnieszka Zajkowska wyłoniło zwycięzców konkursu plastycznego na piktogram - „Bezpiecznie w sieci”. W konkursie dotyczącym cyberbezpieczeństwa wzięli udział uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej.
Zwycięzcami zostali:
Wizyta studyjna w firmie ChM w Lewickich
05 grudnia uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli z wizycie studyjnej w firmie ChM w Lewickich. Poznali lokalny rynek pracy, zapotrzebowanie na zawody, możliwości zatrudnienia w firmie. Dzięki obecności przedstawicieli Szkoły Branżowej I stopnia nr 10 w Białymstoku uczniowie dowiedzieli się o możliwościach kształcenia m.in. w klasie patronackiej ChM.
Dyskoteka andrzejkowa
28 listopada 2024 roku w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka. Uczniowie pod opieką nauczycieli (p. U. Klejno, p. I. Dacewicza, p. A. Skorulskiej, p. A. Słomińskiej) wspaniale bawili się na tej andrzejkowej imprezie. Była to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale także do wcielenia się w ulubione postacie z bajek, filmów i seriali. Mała sala gimnastyczna została udekorowana, a atmosferę podkreślała muzyka, która porywała do tańca. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł uwiecznić swoją stylizację na zdjęciach. Był to niezapomniany wieczór pełen śmiechu i świetnej zabawy.
Podsumowanie akcji charytatywnej „Gwiazdka dla Marysi”
„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł IIZbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym warto dostrzec potrzeby innych, aby sprawić, że pomimo choroby i cierpienia świat okaże się przyjaznym miejscem… Tak też zrobiła cała społeczność naszej szkoły i przedszkola. W ramach akcji „Gwiazdka dla Marysi”, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zebrali 2000 zł., które zostało przekazane na poczet turnusów rehabilitacyjnych, leczenia i diagnostyki, a także sprzętu rehabilitacyjnego dla siedmiomiesięcznej dziewczynki. Nasza pomoc jest bardzo ważna i potrzebna, pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach obdarowanych jest nie do opisania.
Śniadanie daje moc! – impreza prozdrowotna klas I-III
26 listopada 2024 roku uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowywali zdrowe śniadanie. Wszyscy dbali o to, aby wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa były zachowane. Do przygotowania śniadania zostały wykorzystane zdrowe i różnorodne składniki, a efekty pracy były ciekawie i estetycznie podane. Na przerwie po 2 lekcji wszystkie klasy wystawiły stoliki i cała społeczność klas I-III, dyrekcja a także starsi koledzy i koleżanki degustowali śniadaniowe potrawy.
Działam praktycznie - innowacja pedagogiczna
Podczas realizacji innowacji pedagogicznej „Działam praktycznie” przełomie października
i listopada w klasie VIIa, uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności manualne oraz kreatywność, tworząc wyjątkowe prace metodą string art. W ramach zajęć powstały obrazy przedstawiające kontur Polski z czerwonym sercem umieszczonym symbolicznie w miejscu Warszawy. Prace te nawiązywały do Narodowego Święta Niepodległości, podkreślając znaczenie miłości do Ojczyzny i wspólnego świętowania ważnych wydarzeń historycznych. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu Kariera Bez Barier z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi pozyskanych dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Projekt pozwolił uczniom nie tylko poznać nowe techniki pracy, ale również wzmocnił poczucie przynależności narodowej i dumy z polskiej historii.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 415326Galeria zdjęć
brak danych