• "Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno."
        bł. ks. Jerzy Popiełuszko
          • Szkolny konkurs pięknego czytania klas I

            05 czerwca 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs pięknego czytania klas I. Wzięli w nim udział uczniowie klas Ia i Ib wytypowani podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych przez p. Annę Truskolawską i p. Annę Wysocką - Borys. Komisja konkursowa podczas oceny występów uczniów wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.

          • Obchody Światowego Dnia Książki

            Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie klas I-III wykonali zakładki do książek oraz plakaty związane z hasłem tego dnia. W klasach IV-VIII uczniowie uczcili ten dzień udziałem w zajęciach poświęconych zaletom czytania książek. Podczas lekcji poznawali przygody moli książkowych, oglądając wybrane odcinki miniserialu przygotowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, wykonywali ćwiczenia interaktywne polegające na rozpoznaniu znaczeń frazeologizmów związanych z motywem książek, odgadywali na podstawie ikonek graficznych tytuły lektur, dobierali autorów do tytułów książek. Chętne osoby mogły na podstawie testu online przygotowanego przez portal „Tania książka” rozpoznać, jakim są typem czytelnika. Obejrzeliśmy także film z kanału „Nauka. To lubię” ukazujący wpływ czytania na rozwój ludzkiego umysłu

          • Szkolna Olimpiada Matematyczna

            1 czerwca b.r. w naszej szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Matematyczna. Do konkursu o tytuł najlepszego matematyka przystąpiło 16 uczniów klas IV-VIII.

            A oto zwycięzcy:

            - Zofia Witowska, uczennica klasy VIa - I miejsce,

            - Kacper Dziejma, uczeń klasy VIIIc - II miejsce,

            - Helena Trzpis, uczennica klasy Vb - III miejsce.

          • Komu potrzebny jest las?

            Uczniowie klas I - III zainspirowani kwietniowym spotkaniem z panią leśnik w maju przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego ph. „Komu potrzebny jest las?”. Jury w składzie: p. Barbara Cylwik, p. Agnieszka Słomińska oraz p. Monika Żochowska, wyłoniło następujących zwycięzców:

            I miejsce - Aniela Kluczyńska klasa II a

          • „Mali obserwatorzy przyrody” z klasy II a

            W bieżącym roku szkolnym ośmioro uczniów z klasy II a miało możliwość uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych w ramach projektu „Omnibus”. Podczas zajęć poznawaliśmy otaczającą przyrodę w trakcie zajęć terenowych, ale również w naszej sali, która niejednokrotnie stawała się małym laboratorium, pracownią techniczną oraz plastyczną. Prowadziliśmy doświadczenia i obserwacje, wyciągaliśmy wnioski, sprawdzaliśmy postawione hipotezy. Na zajęciach między innymi rozmawialiśmy o tym skąd się bierze tęcza i kolory w przyrodzie, rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt, budowaliśmy maszyny proste, sprawdzaliśmy zjawisko magnetyzmu. Próbowaliśmy również zgłębić tajemnicę „sztucznej inteligencji”. Na zakończenie naszych spotkań przygotowaliśmy wspólnie zdrowe koktajle owocowe i wspominaliśmy, czego nauczyliśmy się podczas naszych spotkań.

          • Mali obserwatorzy w II b

            22 maja 2023 r. w klasie II b dobiegły końca zajęcia koła przyrodniczego „Mali obserwatorzy przyrody” w ramach projektu OMNIBUS. Były one wspaniałą okazją do praktycznego zdobywania wiadomości. Zgłębialiśmy tajniki fauny i flory oraz procesów i zależności zachodzących w przyrodzie. Robiliśmy wiele ciekawych ćwiczeń, np. wykonywaliśmy doświadczenia, badaliśmy jak wygląda przekrój poprzeczny niektórych warzyw i owoców, szukaliśmy z lupami owadów, poznawaliśmy gatunki roślin występujące wokół naszej szkoły. Na jednym z majowych zajęć przesadzaliśmy kwiaty. Staraliśmy się jak najwięcej zobaczyć, poznać i się nauczyć.

          • Dzień Pszczoły

            W poniedziałek 22 maja 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Uczniowie klas I – VIII ubrali się na czarno-żółto lub brązowo-żółto. Wszyscy bardzo ładnie wyglądali i otrzymali punkty dodatnie z zachowania. W kilku miejscach w szkole zostały wywieszone informacje i ciekawostki o pszczołach - uczniowie maja okazję się z nimi zapoznać. Na jednej z przerw na korytarzu dzieci i młodzież mogli potańczyć do piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja” – zawsze to inny sposób na spędzenie przerwy. Niektórzy przypomnieli sobie dawno nie słuchana melodię, inni - słyszeli ten przebój po raz pierwszy. Uczniowie klas młodszych kolorowali pszczółki na zajęciach oraz obejrzeli krótki film o pożyteczności tych pracowitych owadów. Klasy IV-V również miały możliwość obejrzenia kilkuminutowego filmiku o pszczołach. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie na rymowankę na temat po

          • Kierunek - Nałęczów i Kazimierz Dolny

            Mimo niesprzyjającej aury, w czwartkowy poranek 18 maja, na wycieczkę krajoznawczą do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego wyruszyły wraz ze swoimi wychowawcami klasy IVa, IVb i pięcioro uczniów z kl. Va.

            Po czterech godzinach jazdy autokarem grupa dotarła do Nałęczowa. W tym uzdrowiskowym miasteczku, w którym często bywali wielcy polscy pisarze, mi.in. Żeromski, Prus i Sienkiewicz, uczniowie odwiedzili palmiarnię, a zarazem pijalnię wód mineralnych. Każdy z uczestników wycieczki mógł spróbować trzech rodzajów leczniczej wody. Największą popularnością cieszyła się woda z tzw. źródełka miłości.

          • Kreatywny uczeń

            16 maja 2023 roku odbyły się ostatnie zajęcia „Kreatywny uczeń” realizowane w roku szkolnym 2022/2023 w wymiarze 30 godzin w ramach projektu „Omnibus”. Ośmioosobowa grupa z klasy VIIa oraz VIIb spotykała się we wtorki na 9. lekcji. W tym roku szkolnym twórcze, metaforyczne, innowacyjne myślenie, kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, a także umiejętność współpracy w grupie rozwijana była głównie w czasie zabawy w gry planszowe (m.in. „Dixit”, „Kotobirynt”, „Carcassone”, „Tajniacy”, „Hex”, „Łap za słówka”, karciane „Escape roomy”). Wykorzystywane były również nowoczesne narzędzia TIK (tablica multimedialna, ćwiczenia interaktywne, aplikacje: np. Genially, Learningapps, Wordwall). Uczestnicy zajęć pogłębiali także swój potencjał twórczy w obszarze językowym, plastycznym, graficznym poprzez udział w warsztatach „Nowa mowa”, których efektem są neologizmy uczniów przygotowane za pom

          • Wizyta uczniów naszej szkoły w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

            15 maja 2023r. uczniowie klas trzecich i kilkoro szóstoklasistów pojechało w ramach realizowanego w szkole projektu "Omnibus" na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Ogrom obiektu i atrakcji zachwycił wszystkich. Okazało się, że nauka podana w sposób doświadczalny i zabawowy jest fascynująca i inspiruje do jej zgłębiania. Każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie - interaktywne stacje badawcze ułatwiające zrozumienie zjawisk fizycznych, wystawy muzyczne zachęcające do odkrywania świata dźwięków, strefa eksperymentowania poświęcona przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i ludzkiej percepcji świata fizycznego, wystawa robotów i wiele, wiele innych. Spora grupa uczestników stwierdziła, że warto tu powrócić, gdyż Centrum kryje jeszcze wiele nieodkrytych atrakcji. W drodze powrotnej był obiad, który po takiej wyprawie smakował wyśmienicie. Wyci

          • Informacja o wpłatach za czerwcowe obiady

            Drodzy Rodzice,

            Wpłat na obiady czerwcowe w kwocie 98,00 zł. należy dokonać do 02 czerwca 2023 r. (pieniądze muszą być na koncie szkoły do piątku 02.06.2023).

            Osoby wyjeżdżające na Zieloną Szkołę (wszystkie osoby zakwalifikowane zostały poinformowane) wpłacają 63,00 zł.

            W sprawie odliczeń proszę kontaktować się przez Librus z Intendentką. Prosimy o terminowe dokonywanie płatności.

          • Splątani ze światem – Dzień Ziemi z CEO

            Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku klasa 7b wraz z wychowawcą wzięła udział festiwalu organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach obchodów Dnia Ziemi. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w webinarze dotyczącym relacji człowieka z naturą („Ziemia jako ekosystem społeczno-przyrodniczy”). Podczas spotkania online lepiej zrozumieliśmy zależności między działalnością człowieka a przyrodą, a także zapoznaliśmy się z opowiadaniami inspirowanymi motywami roślin i zwierząt. Podczas kolejnej części programu obejrzeliśmy wspólnie film pt. „Splątania” ukazujący połączenie między naturalnym środowiskiem wodnym a człowiekiem. Zachęceni do kontaktu z przyrodą udaliśmy się na ekologiczno-fotograficzny spacer badawczy po okolicy. Rozwijając umiejętność obserwacji bezpośredniego otoczenia, ćwicząc uważność, zdolność koncentracji, dostrzegając bioróżnorodność środowiska, wykonaliśmy pamiąt

          • Dzień Pszczoły

            W poniedziałek 22 maja w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Pszczoły. Uczniowie ubierają się na czarno-żółto lub brązowo-żółto - za co otrzymają też punkty dodatnie z zachowania.

            Uczniowie klas IV-VIII mogą wziąć udział w konkursie na krótką (max. 8 wersów) rymowankę na temat pożyteczności pszczół i dlaczego warto je chronić. Tekst rymowanki należy dostarczyć do pani Barbary Cylwik lub pani Katarzyny Chrościckiej w poniedziałek do godziny 10:00. Praca musi być samodzielna - niedozwolony jest plagiat z jakichkolwiek źródeł. Jury będzie oceniać, czy praca jest na temat, kreatywność i poprawność językową.

    • Partnerzy

      • Przedszkole
      • {#1508} 2
      • Szkoła w Kleosinie
      • Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny
      • Zespół Szkół w Księżynie
      • Przedszkole w Kleosinie
      • Szkoła pamięta
      • Laboratoria Przyszłości
    • Poprzednia strona www naszej Szkoły

    •  

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 297042
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej