Spotkanie integracyjne w I b
5 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne uczniów, rodziców i nauczycieli klasy I b. Imprezę zorganizowaliśmy na placu szkolnym. Były zawodowy sportowe, zabawy z chustą, liną, piłkami itp. Wszyscy obecni - uczniowie, rodzeństwo, rodzice, aktywnie uczestniczyli w sportowych atrakcjach. Największym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej. Nie zabrakło również ogniska, pieczenia kiełbasek oraz wspólnych rozmów. Czas minął bardzo szybko i przyjemnie.
Zajęcia teatralne w projekcie Omnibus
Na przełomie maja i czerwca 2023 r. zakończył się Projekt edukacyjny o tematyce teatralnej realizowany w projekcie Omnibus. Podczas zajęć grupa uczniów z klas IV a i IV b poznała podstawowe pojęcia związane z teatrem i jego rodzaje oraz etapy tworzenia spektaklu. Dzieci zapoznały się szczegółowo z teatrem Kamishibai – jego pochodzeniem i zasadami działania. Zajęcia teatralne zakończyły się na początku czerwca uroczystym pokazem spektaklu teatru Kamishibai, który obejrzeli rodzice, nauczyciele i uczniowie klas I – III. Widzowie poznali ten rodzaju teatru i obejrzeli trzy autorskie historie przygotowane przez uczniów w formie kart Kamishibai. Przedstawienie wzbudziło zainteresowanie dzieci oraz dorosłych i bardzo im się podobało.
Poznajemy teatr Kamishibai – innowacja pedagogiczna i wyróżnienie na Melpomenie 2023
Na początku czerwca 2023 r. zakończyła się w klasach I – V realizacja innowacji pedagogicznej Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai. W jej ramach łącznicy biblioteczni z klas IV i V zapoznali uczniów przedszkola z pochodzeniem i zasadami działania teatrzyku Kamishibai. Przeczytali młodszym kolegom i koleżankom kilka książek mających formę kart do teatrzyku Kamishibai. Dzieciom najbardziej spodobały się Groszki, Legenda o Skarbniku, Czerwony Kapturek czy Jak żyje Ziemia.
Wycieczka klas VI i VII
W dniach 8-9 maja 2023 roku uczniowie klas VI-VII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do Gniezna, Biskupina, Lichenia i Torunia.
W Gnieźnie mogliśmy zwiedzić Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – gotycki kościół archikatedralny znajdujący się na Wzgórzu Lecha. Zobaczyliśmy także słynne Drzwi Gnieźnieńskie, zwane też Drzwiami św. Wojciecha – unikatowy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonany za panowania księcia Mieszka III Starego w XII wieku. Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiają życiorys św. Wojciecha.
13. rocznica beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki
6 czerwca 2023 roku świętowaliśmy 13. rocznicę beatyfikacji Patrona naszej szkoły, księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten rozpoczęliśmy od wspólnego przemarszu za pocztem sztandarowym do kościoła na Mszę Świętą. Po powrocie do szkoły, delegacja uczniów zapaliła znicze przy pamiątkowej tablicy księdza Jerzego, a cała społeczność szkolna odśpiewała hymn szkoły. Tego dnia przez cały czas trwania zajęć lekcyjnych przedstawiciele uczniów klas IV-VIII pełnili wartę honorową przy tablicy Patrona. Na lekcjach języka polskiego zostały przeczytane i omówione wiersze poświęcone ks. Jerzemu, a na lekcjach religii dzieci modliły się o szybką kanonizację naszego Patrona.
Szkolny konkurs pięknego czytania klas I
05 czerwca 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs pięknego czytania klas I. Wzięli w nim udział uczniowie klas Ia i Ib wytypowani podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych przez p. Annę Truskolawską i p. Annę Wysocką - Borys. Komisja konkursowa podczas oceny występów uczniów wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.
Obchody Światowego Dnia Książki
Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie klas I-III wykonali zakładki do książek oraz plakaty związane z hasłem tego dnia. W klasach IV-VIII uczniowie uczcili ten dzień udziałem w zajęciach poświęconych zaletom czytania książek. Podczas lekcji poznawali przygody moli książkowych, oglądając wybrane odcinki miniserialu przygotowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, wykonywali ćwiczenia interaktywne polegające na rozpoznaniu znaczeń frazeologizmów związanych z motywem książek, odgadywali na podstawie ikonek graficznych tytuły lektur, dobierali autorów do tytułów książek. Chętne osoby mogły na podstawie testu online przygotowanego przez portal „Tania książka” rozpoznać, jakim są typem czytelnika. Obejrzeliśmy także film z kanału „Nauka. To lubię” ukazujący wpływ czytania na rozwój ludzkiego umysłu
Nasi uczniowie podczas pracy w "Laboratorium przyszłości"
Tym razem pracują nad wykonaniem ozdobnego świecznika z drewna.
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wiosna w oczach młodego fotografa”
Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym dziękuje wszystkim za nadesłanie prac w konkursie fotograficznym „Wiosna w oczach młodego fotografa”. Otrzymaliśmy dużo pięknych zdjęć przez co wybór tych najlepszych nie był prosty. Oceny prac dokonała Pani Anna Radziewicz za co składamy gorące podziękowania. Oprócz zgodności z tematem i poprawności w wykonaniu zdjęć oceniała również kontekst, pomysł, oryginalność spojrzenia oraz ogólne wrażenie.
Szkolna Olimpiada Matematyczna
1 czerwca b.r. w naszej szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Matematyczna. Do konkursu o tytuł najlepszego matematyka przystąpiło 16 uczniów klas IV-VIII.
A oto zwycięzcy:
- Zofia Witowska, uczennica klasy VIa - I miejsce,
- Kacper Dziejma, uczeń klasy VIIIc - II miejsce,
- Helena Trzpis, uczennica klasy Vb - III miejsce.
OBCHODY DNIA DZIECKA - FESTYN W RAMACH PROJEKTU „OMNIBUS” WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020
30 maja 2023 r. wszyscy uczniowie z klas I-VIII zostali zaproszeni do wspólnej zabawy podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Był on wyjątkowy z kilku powodów. Pierwszym z nich był ogrom atrakcji dla uczniów w każdym wieku - dmuchane zjeżdżalnie, kąciki kreatywne, gry zręcznościowe, konkursy, wojna na balony z wodą, gra rodzinna Familiada, zabawy taneczne i integracyjne, wyścigi sportowe, pokaz dużych baniek mydlanych, bitwy łucznicze i wiele innych. Kolejnym powodem była możliwość integracji wszystkich uczniów. Młodsi i starsi wspólnie i aktywnie spędzali czas, współpracowali ze sobą i dopingowali siebie. W przerwach między atrakcjami mogli poczęstować się popcornem i watą cukrową. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wesołej zabawie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem animatorów, nauczycieli i wychowawców. Organizacja festynu była możliwa dzięki realizowanemu w szkole projektowi „OM
Komu potrzebny jest las?
Uczniowie klas I - III zainspirowani kwietniowym spotkaniem z panią leśnik w maju przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego ph. „Komu potrzebny jest las?”. Jury w składzie: p. Barbara Cylwik, p. Agnieszka Słomińska oraz p. Monika Żochowska, wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Aniela Kluczyńska klasa II a
Program VII Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
15 czerwca 2023 r.
godz. 9.30 - Uroczyste otwarcie konkursu i powitanie przybyłych gości.
godz. 9.40 - Przesłuchania konkursowe.
ok. godz. 11.15 - Przerwa na obrady jury.
ok. godz. 12.15 - ogłoszenie wyników i prezentacja nagrodzonych utworów.
Uwaga! Godzina zakończenia konkursu może ulec zmianie.
„Mali obserwatorzy przyrody” z klasy II a
W bieżącym roku szkolnym ośmioro uczniów z klasy II a miało możliwość uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych w ramach projektu „Omnibus”. Podczas zajęć poznawaliśmy otaczającą przyrodę w trakcie zajęć terenowych, ale również w naszej sali, która niejednokrotnie stawała się małym laboratorium, pracownią techniczną oraz plastyczną. Prowadziliśmy doświadczenia i obserwacje, wyciągaliśmy wnioski, sprawdzaliśmy postawione hipotezy. Na zajęciach między innymi rozmawialiśmy o tym skąd się bierze tęcza i kolory w przyrodzie, rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt, budowaliśmy maszyny proste, sprawdzaliśmy zjawisko magnetyzmu. Próbowaliśmy również zgłębić tajemnicę „sztucznej inteligencji”. Na zakończenie naszych spotkań przygotowaliśmy wspólnie zdrowe koktajle owocowe i wspominaliśmy, czego nauczyliśmy się podczas naszych spotkań.
Lista uczestników VII Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki 15 czerwca 2023 r.
Konkurs Recytatorski:
- Dorota Zimnoch
- Zuzanna Jaroszko
- Weronika Sarnacka
- Michał Siedlecki
- Aniela Moniuszko
- Weronika Kamińska
- Aniela Bocianowska
- Maksymilian Banachowicz
- Karolina Monika Zimnoch
- Szymon Werpachowski
- Magdalena Kozakiewicz
- Kacper Dziejma
Konkurs Pieśni:
- Natalia Gul
Mali obserwatorzy w II b
22 maja 2023 r. w klasie II b dobiegły końca zajęcia koła przyrodniczego „Mali obserwatorzy przyrody” w ramach projektu OMNIBUS. Były one wspaniałą okazją do praktycznego zdobywania wiadomości. Zgłębialiśmy tajniki fauny i flory oraz procesów i zależności zachodzących w przyrodzie. Robiliśmy wiele ciekawych ćwiczeń, np. wykonywaliśmy doświadczenia, badaliśmy jak wygląda przekrój poprzeczny niektórych warzyw i owoców, szukaliśmy z lupami owadów, poznawaliśmy gatunki roślin występujące wokół naszej szkoły. Na jednym z majowych zajęć przesadzaliśmy kwiaty. Staraliśmy się jak najwięcej zobaczyć, poznać i się nauczyć.
Dzień Pszczoły
W poniedziałek 22 maja 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Uczniowie klas I – VIII ubrali się na czarno-żółto lub brązowo-żółto. Wszyscy bardzo ładnie wyglądali i otrzymali punkty dodatnie z zachowania. W kilku miejscach w szkole zostały wywieszone informacje i ciekawostki o pszczołach - uczniowie maja okazję się z nimi zapoznać. Na jednej z przerw na korytarzu dzieci i młodzież mogli potańczyć do piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja” – zawsze to inny sposób na spędzenie przerwy. Niektórzy przypomnieli sobie dawno nie słuchana melodię, inni - słyszeli ten przebój po raz pierwszy. Uczniowie klas młodszych kolorowali pszczółki na zajęciach oraz obejrzeli krótki film o pożyteczności tych pracowitych owadów. Klasy IV-V również miały możliwość obejrzenia kilkuminutowego filmiku o pszczołach. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie na rymowankę na temat po
Wizyta wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach
W sobotę 20 maja członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z naszej szkoły udali się do Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze. Miłymi niespodziankami dla pensjonariuszy były występ artystyczny przygotowany przez wolontariuszy oraz drobne upominki.
Było to piękne i wzruszające spotkanie. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie!
Kierunek - Nałęczów i Kazimierz Dolny
Mimo niesprzyjającej aury, w czwartkowy poranek 18 maja, na wycieczkę krajoznawczą do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego wyruszyły wraz ze swoimi wychowawcami klasy IVa, IVb i pięcioro uczniów z kl. Va.
Po czterech godzinach jazdy autokarem grupa dotarła do Nałęczowa. W tym uzdrowiskowym miasteczku, w którym często bywali wielcy polscy pisarze, mi.in. Żeromski, Prus i Sienkiewicz, uczniowie odwiedzili palmiarnię, a zarazem pijalnię wód mineralnych. Każdy z uczestników wycieczki mógł spróbować trzech rodzajów leczniczej wody. Największą popularnością cieszyła się woda z tzw. źródełka miłości.
„Piękna nasza Polska cała” – występ Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki”
17 maja 2023 roku odbyła się impreza integracyjna uczniów klas I – III, z udziałem przedstawicieli przedszkola, grupy ‘Sówek” oraz „Motylków”. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Barbara Klimaszewska, wychowawcy klas młodszych a także rodzice. Spotkanie odbyło się pod hasłem ‘Piękna nasza Polska cała” i miało na celu ukazanie piękna naszej Ojczyzny, jej bogactwa kulturowego, tradycji, języka.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 381430Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych