Lista uczestników VII Konkursu Recytatorsko-Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki 15 czerwca 2023 r.
Konkurs Recytatorski:
- Dorota Zimnoch
- Zuzanna Jaroszko
- Weronika Sarnacka
- Michał Siedlecki
- Aniela Moniuszko
- Weronika Kamińska
- Aniela Bocianowska
- Maksymilian Banachowicz
- Karolina Monika Zimnoch
- Szymon Werpachowski
- Magdalena Kozakiewicz
- Kacper Dziejma
Konkurs Pieśni:
- Natalia Gul
Mali obserwatorzy w II b
22 maja 2023 r. w klasie II b dobiegły końca zajęcia koła przyrodniczego „Mali obserwatorzy przyrody” w ramach projektu OMNIBUS. Były one wspaniałą okazją do praktycznego zdobywania wiadomości. Zgłębialiśmy tajniki fauny i flory oraz procesów i zależności zachodzących w przyrodzie. Robiliśmy wiele ciekawych ćwiczeń, np. wykonywaliśmy doświadczenia, badaliśmy jak wygląda przekrój poprzeczny niektórych warzyw i owoców, szukaliśmy z lupami owadów, poznawaliśmy gatunki roślin występujące wokół naszej szkoły. Na jednym z majowych zajęć przesadzaliśmy kwiaty. Staraliśmy się jak najwięcej zobaczyć, poznać i się nauczyć.
Dzień Pszczoły
W poniedziałek 22 maja 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Uczniowie klas I – VIII ubrali się na czarno-żółto lub brązowo-żółto. Wszyscy bardzo ładnie wyglądali i otrzymali punkty dodatnie z zachowania. W kilku miejscach w szkole zostały wywieszone informacje i ciekawostki o pszczołach - uczniowie maja okazję się z nimi zapoznać. Na jednej z przerw na korytarzu dzieci i młodzież mogli potańczyć do piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja” – zawsze to inny sposób na spędzenie przerwy. Niektórzy przypomnieli sobie dawno nie słuchana melodię, inni - słyszeli ten przebój po raz pierwszy. Uczniowie klas młodszych kolorowali pszczółki na zajęciach oraz obejrzeli krótki film o pożyteczności tych pracowitych owadów. Klasy IV-V również miały możliwość obejrzenia kilkuminutowego filmiku o pszczołach. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie na rymowankę na temat po
Wizyta wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach
W sobotę 20 maja członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z naszej szkoły udali się do Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze. Miłymi niespodziankami dla pensjonariuszy były występ artystyczny przygotowany przez wolontariuszy oraz drobne upominki.
Było to piękne i wzruszające spotkanie. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie!
Kierunek - Nałęczów i Kazimierz Dolny
Mimo niesprzyjającej aury, w czwartkowy poranek 18 maja, na wycieczkę krajoznawczą do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego wyruszyły wraz ze swoimi wychowawcami klasy IVa, IVb i pięcioro uczniów z kl. Va.
Po czterech godzinach jazdy autokarem grupa dotarła do Nałęczowa. W tym uzdrowiskowym miasteczku, w którym często bywali wielcy polscy pisarze, mi.in. Żeromski, Prus i Sienkiewicz, uczniowie odwiedzili palmiarnię, a zarazem pijalnię wód mineralnych. Każdy z uczestników wycieczki mógł spróbować trzech rodzajów leczniczej wody. Największą popularnością cieszyła się woda z tzw. źródełka miłości.
„Piękna nasza Polska cała” – występ Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki”
17 maja 2023 roku odbyła się impreza integracyjna uczniów klas I – III, z udziałem przedstawicieli przedszkola, grupy ‘Sówek” oraz „Motylków”. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Barbara Klimaszewska, wychowawcy klas młodszych a także rodzice. Spotkanie odbyło się pod hasłem ‘Piękna nasza Polska cała” i miało na celu ukazanie piękna naszej Ojczyzny, jej bogactwa kulturowego, tradycji, języka.
Kreatywny uczeń
16 maja 2023 roku odbyły się ostatnie zajęcia „Kreatywny uczeń” realizowane w roku szkolnym 2022/2023 w wymiarze 30 godzin w ramach projektu „Omnibus”. Ośmioosobowa grupa z klasy VIIa oraz VIIb spotykała się we wtorki na 9. lekcji. W tym roku szkolnym twórcze, metaforyczne, innowacyjne myślenie, kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, a także umiejętność współpracy w grupie rozwijana była głównie w czasie zabawy w gry planszowe (m.in. „Dixit”, „Kotobirynt”, „Carcassone”, „Tajniacy”, „Hex”, „Łap za słówka”, karciane „Escape roomy”). Wykorzystywane były również nowoczesne narzędzia TIK (tablica multimedialna, ćwiczenia interaktywne, aplikacje: np. Genially, Learningapps, Wordwall). Uczestnicy zajęć pogłębiali także swój potencjał twórczy w obszarze językowym, plastycznym, graficznym poprzez udział w warsztatach „Nowa mowa”, których efektem są neologizmy uczniów przygotowane za pom
Wizyta uczniów naszej szkoły w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
15 maja 2023r. uczniowie klas trzecich i kilkoro szóstoklasistów pojechało w ramach realizowanego w szkole projektu "Omnibus" na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Ogrom obiektu i atrakcji zachwycił wszystkich. Okazało się, że nauka podana w sposób doświadczalny i zabawowy jest fascynująca i inspiruje do jej zgłębiania. Każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie - interaktywne stacje badawcze ułatwiające zrozumienie zjawisk fizycznych, wystawy muzyczne zachęcające do odkrywania świata dźwięków, strefa eksperymentowania poświęcona przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i ludzkiej percepcji świata fizycznego, wystawa robotów i wiele, wiele innych. Spora grupa uczestników stwierdziła, że warto tu powrócić, gdyż Centrum kryje jeszcze wiele nieodkrytych atrakcji. W drodze powrotnej był obiad, który po takiej wyprawie smakował wyśmienicie. Wyci
Informacja o wpłatach za czerwcowe obiady
Drodzy Rodzice,
Wpłat na obiady czerwcowe w kwocie 98,00 zł. należy dokonać do 02 czerwca 2023 r. (pieniądze muszą być na koncie szkoły do piątku 02.06.2023).
Osoby wyjeżdżające na Zieloną Szkołę (wszystkie osoby zakwalifikowane zostały poinformowane) wpłacają 63,00 zł.
W sprawie odliczeń proszę kontaktować się przez Librus z Intendentką. Prosimy o terminowe dokonywanie płatności.
Splątani ze światem – Dzień Ziemi z CEO
Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku klasa 7b wraz z wychowawcą wzięła udział festiwalu organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach obchodów Dnia Ziemi. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w webinarze dotyczącym relacji człowieka z naturą („Ziemia jako ekosystem społeczno-przyrodniczy”). Podczas spotkania online lepiej zrozumieliśmy zależności między działalnością człowieka a przyrodą, a także zapoznaliśmy się z opowiadaniami inspirowanymi motywami roślin i zwierząt. Podczas kolejnej części programu obejrzeliśmy wspólnie film pt. „Splątania” ukazujący połączenie między naturalnym środowiskiem wodnym a człowiekiem. Zachęceni do kontaktu z przyrodą udaliśmy się na ekologiczno-fotograficzny spacer badawczy po okolicy. Rozwijając umiejętność obserwacji bezpośredniego otoczenia, ćwicząc uważność, zdolność koncentracji, dostrzegając bioróżnorodność środowiska, wykonaliśmy pamiąt
Dzień Pszczoły
W poniedziałek 22 maja w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Pszczoły. Uczniowie ubierają się na czarno-żółto lub brązowo-żółto - za co otrzymają też punkty dodatnie z zachowania.
Uczniowie klas IV-VIII mogą wziąć udział w konkursie na krótką (max. 8 wersów) rymowankę na temat pożyteczności pszczół i dlaczego warto je chronić. Tekst rymowanki należy dostarczyć do pani Barbary Cylwik lub pani Katarzyny Chrościckiej w poniedziałek do godziny 10:00. Praca musi być samodzielna - niedozwolony jest plagiat z jakichkolwiek źródeł. Jury będzie oceniać, czy praca jest na temat, kreatywność i poprawność językową.
Akcja #Bibliotekarze Zmieniają Świat
Świętujcie z nami Tydzień Bibliotek i weźcie udział w konkursie @WydawnictwoRelacja!
Konkurs zainspirowany jest książką Celeste Ng pt. „Nasze zaginione serca", w której książki zakazywane są z przyczyn rasowych, część z nich wycofywana jest z obiegu i przerabiana na papier toaletowy. Dzieci w szkołach uczone są wyłącznie treści propagandowych. Przed takim stanem rzeczy buntują się… bibliotekarze, którzy stoją na czele podziemnego ruchu oporu. To oni, walcząc o dostęp do wolnej literatury, walczą o wolność - ratują nie tylko książki, lecz także i ludzi.
Laboratorium przyszłości na lekcjach techniki
Na lekcjach techniki, w ramach laboratorium przyszłości, w kwietniu i maju, uczniowie klasy 6a wykonywali z klocków urządzenia, które miały za zadanie wykorzystać zmianę energii wody na energię mechaniczną. Uczniowie klasy 6b za zadanie mieli zbudować z klocków wiatraki, które wykorzystując energię wiatru zamieniają ją w energię elektryczną ładując akumulator. Wykorzystany jest on później do napędu samochodu. Modele urządzeń zrobiono z klocków GIGA "Energia wiatru 4.0" i "Energia wody".
Ostatnie dni trwającego konkursu fotograficznego „Wiosna w oczach młodego fotografa”
Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym przypomina o trwającym konkursie fotograficznym: „Wiosna w oczach młodego fotografa”. W najbliższy weekend zapowiada się ładna pogoda, więc zachęcamy do korzystania z uroków wiosny.
Na zdjęcia czekamy do 21 maja 2023 r., przewidziane są nagrody dla autorów najlepszych prac.
Edukacja miodowa w klasach I
Na początku maja zakończyła się w naszej szkole realizacja projektu „Edukacja miodowa w szkołach – edycja II”, którego organizatorem było Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Do naszej szkoły trafiły kalendarze i plakaty promujące produkty pszczelarskie. W ramach podjętych działań klasy I uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych podczas których dzieci obejrzały film edukacyjny oraz poznały produkty pozyskiwane od pszczół. Uczniowie zapoznali się również z rodzajami miodów i wykonali tematyczną pracę plastyczną.
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
8 maja 2023 r. odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowan-ych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Z dumą informujemy, że tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zdobyło dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Dziejma uczeń klasy VIII c oraz Matvii Naumenko uczeń klasy VIII a.
Klasy drugie w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
W dniu 5 maja 2023 roku uczniowie klas drugich, pod opieką pań Agnieszki Skarzyńskiej, Elizy Radziszewskiej-Chańko, Anny Borowskiej i Agnieszki Słomińskiej, wyruszyli w kierunku Ciechanowca. W autobusie panował gwar i nadzieja, że dopisze nam pogoda. Na szczęście przez pochmurne niebo nieśmiało przebiły się ciepłe promienie słońca. Celem naszej podróży było Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji maszyn parowych i ciągników. Uczniowie byli zaskoczeni ilością i różnorodnością starych pojazdów. Potem wszyscy przeszliśmy do skansenu i podziwialiśmy stare chaty wraz z obejściami, drewniany kościół i wystawę pisanek. Uwieńczeniem pobytu w Ciechanowcu było ognisko z kiełbaskami i zakup pamiątek. W drodze powrotnej czekała nas jeszcze wyprawa na Wzgórze Zamkowe w Drohiczynie. Widok na rzekę Bug był zasłużoną nagrodą za wspinaczkę. Podczas powrotu, zmęc
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami. Inscenizację na tę okazję przygotowali uczniowie klas V i VIII pod opieką p. I. Szczerbińskiej oraz p. M. Wiskiej- Koszykowskiej. Była to żywa lekcja historii, podczas której przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty związane z uchwaleniem Konstytucji. Zatwierdził ją w 1791 r. Sejm Czteroletni, zwany Wielkim. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego, którym dyrygowała p. I. Dudzik.
Targi Szkół
25 kwietnia 2023 r., w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej Wybór przyszłosci - wiele możliwosci, odbyły się w naszej szkole Targi Szkół. Na zaproszenie doradców zawodowych - Beaty Cylwik i Elżbiety Jaroszuk, przedstawiciele 17 szkół ponadpodstawowych przyjechali do nas aby przedstawić ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny i warunki rekrutacji. Uczniowie wraz z nauczycielami odpowiadali na pytania naszych ósmoklasistów, opowiadali o szkole, zachęcali do wyboru, kusili gadżetami. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.
Wycieczka klas pierwszych „Szlakiem rękodzieła ludowego”
29 maja 2023r. uczniowie klas pierwszych pod opieką pań: Anny Wysockiej – Borys, Anny Truskolawskiej, Anieli Sokołowskiej i Anny Skorulskiej pojechali na wycieczkę „Szlakiem rękodzieła ludowego”. Uczniowie poznali tajniki zawodów, które są już rzadko spotykane. Najpierw udaliśmy się do pracowni kowala, w której pan Mieczysław Hulewicz na naszych oczach z kawałka żelaza stworzył małego ptaszka. Z wielką uwagą obserwowaliśmy artystę przy pracy i podziwialiśmy siłę oraz zdolności artystyczne. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także rzeźby aniołów, papieża, przepiękne róże oraz różnej wielkości pająki i ptaki. Uczniowie zakupili na pamiątkę małe podkowy, które mają przynieść im szczęście. Następnie udaliśmy się do pracowni garncarza. Tutaj pani Kudrewicz pokazała, w jaki sposób wyrabia się garnki, „ładyszki” – do przechowywania mleka, „słoje” – do kiszenia ogórków, dwojaki, dzbanki, mis
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 385286Galeria zdjęć
brak danych