Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I – III
15 września 2023 r. po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie oraz nauczyciele w odświętnych strojach w kropeczki, kropki a także duże kropy wspólnie uczcili święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wzorując się na skromnej dziewczynce Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości, nasi uczniowie również stworzyli przepiękne prace z kropką w roli głównej, kodowali wiadomości alfabetem Braille’a, wykonywali ćwiczenia na zajęciach wychowania fizycznego.
Dzień Kropki w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzony jest 15 września. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu. Również w naszej szkole dzień ten był świętem kreatywności, zabawy i odwagi.
Występ Dziecięcego Zespołu Ludowego „Jarzębinki”
12 września 2023 roku nasz uroczy zespół „Jarzębinki”, wraz z opiekunami paniami Agnieszką Skarżyńską oraz Anną Wysocką-Borys, miał zaszczyt uświetnić uroczystość wręczenia medali parom małżeńskim, obchodzącym jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Doniosłe wydarzenie miało miejsce w nowym budynku Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny. Dzieci z zespołu przedstawiły swój repertuar, a następnie uczestniczyły w dalszej części uroczystości. Zostały poczęstowane tortem jubilatów oraz obdarowane upominkami.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
4 września o godz. 10.30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym zgromadziła się cała społeczność naszej szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2023/2024.
Zgromadzonych powitała pani dyrektor Barbara Klimaszewska, która życzyła wszystkim odwagi i wytrwałości wobec wyzwań czekających nas w nowym roku szkolnym. Szczególnie serdecznie przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Juchnowiec pan Krzysztof Marcinowicz, który życzył uczniom wielu radości i wspaniałych przyjaźni, nauczycielom wielu sukcesów w pracy, a rodzicom dumy ze swoich pociech.
Omdlenia – materiały informacyjne
Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do zapoznania się z ulotką informacyjną dotycząca omdleń. Materiał powstał we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki i Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.
Organizacja nowego roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 – 4 września – poniedziałek
Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym informuje, że w poniedziałek 4 września uczniowie będą dowiezieni do szkoły na godzinę 9.00. Na wyznaczonych przystankach autobusy będą godzinę później niż w rozkładzie. Proszę zapoznać się również z rozkładem dowozów dzieci do szkoły, który będzię obowiązywał od 5 września.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
23 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. W tym długo oczekiwanym przez wszystkich uczniów dniu najlepsi z nich zostali uhonorowani nagrodami książkowym, medalami, statuetkami oraz świadectwami z czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
"Przeżyjmy to jeszcze raz..." - wspomnienie balu ósmoklasisty
W dniu 22 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbył się Bal Ósmoklasisty, w którym wzięło udział 58 tegorocznych absolwentów oraz zaproszeni goście. Bal rozpoczęli przedstawiciele klas ósmych od przemówień i podziękowań oraz złożonego na ręce Pani Dyrektor bukietu kwiatów. Następnie uczniowie zatańczyli taniec pt. „Belgijka”. Młodzież pokazała się w zupełnie innej odsłonie – dziewczęta w sukniach balowych, a chłopcy – w garniturach. Każda klasa przygotowała muzyczną niespodziankę dla swojego wychowawcy p. Agnieszki Zajkowskiej, p. Iwony Nagórskiej oraz p. Jolanty Samojluk. Radosna atmosfera, pyszne jedzenie, wspaniała muzyka oaz obecność gości, sprawiła, że ten wieczór był naprawdę wyjątkowy. Tańcom i wesołym zabawom nie było końca. Bal Ósmoklasistów w 2023 roku przejdzie do historii szkoły jako wyjątkowe wydarzenie.
Wyjazd pierwszoklasistów do Epi–Centrum Nauki w Białymstoku
21 czerwca 2023 r. uczniowie klas pierwszych, pod opieką wychowawczyń: p. Anny Wysockiej – Borys oraz p. Anny Truskolawskiej, a także p. Anieli Sokołowskiej i p. Justyny Zdziech, spędzili wspaniały przedwakacyjny dzień na wspólnej zabawie oraz poznawaniu świata nauki w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu „Podlaski Uczeń Cyfrowego Świata”. Dzieci poprzez zabawę i różnorodne doświadczenia poznawały dorobek naukowy i nowoczesne technologie. W ciągu dwóch godzin wspaniałej zabawy przenieśliśmy się do trochę innego świata – świata nauki przez doświadczanie. Każdy z nas, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, znalazł ciekawe miejsce i naukowy zakątek. Kolejną atrakcją był obiad w McDonaldzie, również sponsorowany w ramach projektu. Wyjazd był wspaniałą nagrodą za sumienną pracę w klasie pierwszej, za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Klimas
Realizacja projektu „Na tropie zdrowego odżywiania” w klasach I – III
„Na tropie zdrowego odżywiania” to ogólnopolski projekt edukacyjny, który od lutego realizowany był w klasach I – III. Zajęcia miały na celu kształtowanie nawyków prozdrowotnych dzieci w zakresie jedzenia warzyw i owoców oraz picia odpowiedniej ilości wody. Uczniowie polisensorycznie poznawali wybrane warzywa i owoce. W pracy wykorzystano nowe technologie, filmy edukacyjne, różnorodne aktywności logopedyczne, plastyczne, matematyczne, kulinarne itp. Profesor Animek towarzyszył dzieciom podczas przygotowania pesto z liści botwinki, syropu z cebuli, soków i jogurtów owocowych, sałatek owocowych, pasty jajecznej ze szczypiorkiem oraz zdrowego kremu czekoladowego. Nawiązaliśmy także współpracę z rodzicami, którzy wzięli aktywny udział w akcji „Śniadanie daje moc”.
Realizacja programu „Laboratoria Przyszłości” na kole chemicznym
W roku szkolnym 2022/2023 ośmioro uczniów klas szóstych uczęszczało na koło chemiczne, prowadzone przez panią Alicję Borchert, na którym wielokrotnie były wykorzystywane materiały i pomoce pozyskane przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Nowe szkło, sprzęt laboratoryjny, jak również wybrane substancje chemiczne pozwoliły na podniesienie atrakcyjności zajęć oraz rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania chemią. Ponadto pomogły w kształceniu podstawowych umiejętności, jakimi są kreatywne myślenie, praca zespołowa i dbanie o porządek na stanowisku pracy.
Koło chemiczne prowadzone w ramach projektu OMNIBUS
W roku szkolnym 2022/2023 ośmioro uczniów klas szóstych uczęszczało na koło chemiczne, na którym z wielkim zaangażowaniem zgłębiało tajniki chemii. Zajęcia wprowadziły uczniów nie tylko w świat wiedzy i terminologii chemicznej, ale również doświadczeń chemicznych, dających dzieciom największą radość ze względu na możliwość samodzielnego (choć pod bacznym okiem prowadzącej – pani Alicji Borchert) korzystania ze szkła, sprzętu laboratoryjnego oraz wybranych substancji chemicznych.
Wizyta Księdza Arcybiskupa w szkole
19 czerwca 2023 roku w naszej wspólnocie szkolnej gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Metropolitę Białostockiego Józefa Guzdka. Ksiądz Arcybiskup przybył do nas z wizytą w ramach wizytacji parafialnej. Wysłuchał krótkiego sprawozdania z działalności szkoły, które przedstawiły panie wicedyrektor Teresa Radziewicz i Beata Cylwik. Przybliżyły one postać patrona szkoły błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Przedstawiły, w jaki sposób szkoła realizuje wartości, którymi żył Ksiądz Jerzy.
Czytanie na Polanie
16 czerwca 2023 roku w ramach obchodów Dnia Pustej Klasy nasza szkoła przyłączyła się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytanie na Polanie”, której mapę można zobaczyć tutaj.
Społeczność szkolna przyszła w tym dniu do szkoły z kocami, poduszkami, aby spędzić czas na świeżym powietrzu między innymi przy lekturze wybranych książek. Po głośnym odczytaniu tekstów nauczyciele mieli okazję porozmawiać z uczniami o ich treści, zachęcając ich także do wykonania dodatkowych zadań w oparciu o przeczytane fragmenty. Podczas akcji zostały odczytane następujące książki:
Uroczyste zakończenie roku szkolnego - harmonogram
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca. Uczniowie przyjeżdżają autokarami pod szkołę na godzinę 9.00; autokary będą zabierały dzieci z wyznaczonych przystanków godzinę później niż zwykle.
- godzina 9.15 - Msza święta (przemarsz z wychowawcami do kościoła),
- godzina 10.30 - uroczyste rozdanie świadectw,
Najlepsi czytelnicy i łącznicy z biblioteką w roku szkolnym 2022/2023
Pod koniec czerwca 2023 r. podsumowaliśmy czytelnictwo i pracę łączników z biblioteką w roku szkolnym 2022/2023. Najlepszymi czytelnikami w szkole podstawowej zostali:
- w klasach I:
Adam Wysocki z kl. Ia (166 książek)
Kuba Maciejczuk z kl. Ia (147 książek)
Milena Karpiuk z kl. Ia (121 książek)
Projekty edukacyjne z zakresu geografii i biologii
W drugim semestrze uczniowie naszej szkoły wykonywali różnorodne projekty edukacyjne z zakresu geografii i biologii. Głównym celem było wdrażanie uczniów do planowanie własnego działania i organizowanie współpracy z innymi, kształcenie umiejętności pracy w zespole oraz rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia. W różnych kategoriach wiekowych uczciwe wykonali piękne prace. Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłów na prace i cieszymy się, że są wśród naszych uczniów tak zdolne osoby.
Projekt „Umiem Pływać” edycja 2022/2023
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas drugich mieli zajęcia pływania w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Program jest adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Zajęcia odbywały się na basenie Pływalni Kameralnej, znajdującej się przy ulicy Mazowieckiej w Białymstoku.
Dzień Pustej Klasy w edukacji wczesnoszkolnej
16 czerwca 2023 r. był odmiennym dniem pracy w szkole. Wszystkie sale lekcyjne opustoszały, bo nauka odbywała się w "sali pod chmurką", czyli na świeżym powietrzu. Na dobry początek dnia na trawniku przed szkołą odbył się krótki apel, podczas którego zostały wręczone nagrody laureatom konkursów plastycznych "Z Policją bezpieczniej" i "Komu potrzebny jest las?". Piękna pogoda sprzyjała różnorodnym zabawom, ale także solidnej realizacji tematów dnia. Podczas przerw była gra w piłkę, zabawy na placu zabaw, łapanie motyli, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka - śpiew ptaków i bzyczenie owadów. Mrówki, biedronki i koniki polne uczyły się razem z dziećmi i z zainteresowaniem słuchały czytanych opowiadań w ramach projektu "Czytanie na polanie".
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 385209Galeria zdjęć
brak danych