W maju zrobiliśmy pyszne danie obiadowe- sałatkę grecką, frytki i chicken nuggets.
Agnieszka Kosińska
W maju zrobiliśmy pyszne danie obiadowe- sałatkę grecką, frytki i chicken nuggets.
Agnieszka Kosińska
Przed nami trzydniowy maraton egzaminacyjny. W pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty, we wtorek, uczniowie będą pisać egzamin z języka polskiego. W drugim dniu, w środę, odbędzie się egzamin z matematyki. W trzecim dniu, w czwartek, ósmoklasiści zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego.
Naszym Ósmoklasistom życzymy powodzenia!!! Trzymamy kciuki!
12 maja 2025 r. uczniowie klasy IVa mieli okazję sprawdzić się w roli kucharzy. W grupach wykonywali pyszne zapiekanki oraz cudownie słodkie muffinki z czekoladą. Praca poszła bardzo sprawnie, nie tylko dzięki zaangażowaniu uczestników zajęć, ale także dzięki sprzętom pracowni kulinarnej zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Liderzy grup potrafili odpowiednio podzielić czynności, aby każdy miał wkład w przygotowanie klasowego menu. Małym kucharzom wspólna praca sprawiła wiele satysfakcji, a smakowitości szybko zniknęły z talerzy.
Anna Borowska-Chmielarz
22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski.
Decyzja pierwszego historycznego władcy polskiego zaważyła na dalszych losach naszego kraju. Przyjęcie chrześcijaństwa przez księcia Mieszka I w 966 roku możemy uznać za najważniejsze wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego. Jego skutki dostrzegamy do dnia dzisiejszego.
Z tego właśnie względu piątoklasiści z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym postanowili przypomnieć swoim kolegom i koleżankom o chrzcie Polski, wykonując plakat poświęcony temu doniosłemu zdarzeniu. Praca uczniów klasy 5a została wyeksponowana na szkolnym korytarzu, aby cała społeczność szkolna mogła przywołać w pamięci fakty i postacie, dzięki którym narodziła się chrześcijańska Polska.
Alicja i Marek Borchertowie
Ósmoklasiści z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej, dokonanej przez funkcjonariuszy NKWD na polecenie najwyższych władz ZSRR.
Szacuje się, że wiosną 1940 roku życie straciło niemal 22 tys. obywateli polskich, których zamordowano strzałem w tył głowy. Ofiarami zbrodni sowieckiej byli głównie oficerowie Wojska Polskiego i Policji Państwowej. Ich ciała pogrzebano w masowych grobach w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Kalinina, Piatichatkach na przedmieściu Charkowa, Bykowni koło Kijowa i innych nieznanych miejscach.
Pragnąc upamiętnić ofiary tych tragicznych wydarzeń, uczniowie klas ósmych pod opieką pana Marka Borcherta odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Zgromadzeni przy pomniku „Za Wiarę i Wolność”, znajdującym się na cmentarzu parafialnym w Juchnowcu Kościelnym, oddali się refleksji nad zawiłością polskiej historii. Następnie udali się pod Dąb Pamięci, zasadzony w 2008 r. w ramach akcji „Katyń… Ocalić od zapomnienia”, poświęcony Kazimierzowi Czesławowi Mańkowskiemu zamordowanemu w Twerze przez NKWD w 1940 r. Młodzież naszej szkoły miała możliwość przypomnienia sobie biografii tej ważnej dla lokalnej historii postaci, którą los na pewien czas złączył z Ochotniczą Strażą Pożarną w Juchnowcu, a następnie z Policją Państwową w Białymstoku.
Alicja i Marek Borchertowie
W dniach 24 - 28 kwietnia 2025 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się etap powiatowy konkursu PIKtoGRAmy. Jury konkursu po przesłuchaniu 87 osób przyznało nagrody i wyróżnienia oraz wybrało reprezentantów na etap wojewódzki. Bardzo miło nam poinformować, że spośród uczniów naszej szkoły nagrodzeni zostali:
I miejsce - Maria Radziszewska - Chańko kl. III a,
wyróżnienie - Iga Kuplińska kl. I a,
I miejsce - Jakub Brzósko kl. IV a,
III miejsce - Zuzanna Dakowicz kl. IV a,
III miejsce - Helena Trzpis kl. VII b,
wyróżnienie - Jan Sic kl. VIII a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a laureatom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.
Katarzyna Świderska
Nauczyciele poloniści
Nauczyciele bibliotekarze
Na kolejnych zajęciach majsterkowicza przeprowadzonych w ramach programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie wykonywali ramki do zdjęć.
Po zaprojektowaniu kształtu ramki wycięli piłą elementy ozdobne - cienkie plastry z drewnianych gałęzi. Następnie używając pistoletu do kleju nakleili je na brzegi wcześniej wyciętego drewnianego podkładu ramki.
Aby można było ustawić ramkę na szafce lub stole przymocowali też z tyłu małą, ruchomą podpórkę. W ten sposób przygotowali prezent-niespodziankę na Dzień Matki.
W odpowiednim czasie w ramce zostanie umieszczone sympatyczne zdjęcie, które powinno wywołać uśmiech na twarzy.
Jan Sagun
Dzień Ziemi to międzynarodowe święto obchodzone 22 kwietnia, które ma na celu promowanie świadomości ekologicznej i ochrony środowiska.
W związku z powyższym w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym podjęto następujące działania:
Angażowanie społeczności szkolnej w obchody Dnia Ziemi ma nie tylko walor edukacyjny, lecz także motywuje dzieci i młodzież do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety.
Katarzyna Chrościcka
Alicja Borchert
14 kwietnia 2025 r. odbyła się nietypowa lekcja języka rosyjskiego. Grupa uczniów z klasy 8a w sposób praktyczny wykorzystała poznane wcześniej słownictwo i zwroty związane z kuchnią i jedzeniem. Młodzież przygotowała omlety i gofry na podstawie przepisów napisanych w języku rosyjskim. Lekcja była doskonałą okazją do utrwalenia poznanego słownictwa, a podczas jej trwania wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu “Laboratoria przyszłości”.
Agnieszka Słomińska
W kwietniu przygotowaliśmy pizzę, gofry, smażyliśmy placki za jabłkiem oraz wspaniale bawiliśmy się podczas malowania jajek.
Agnieszka Kosińska
W marcu uczniowie klas piątych przygotowali pyszne babeczki z warzywami, szynką i serem oraz naleśniki. Babeczki były zaskoczeniem, gdyż wszyscy zawsze jedli tylko słodką wersję a okazało się, że wersja wykwintna jest równie pyszna!
Agnieszka Kosińska
Powered by aSc EduPage