• Wycieczka klas trzecich

          • W maju, dzieci z klas trzecich, pod opieką p. Anieli sokołowskiej, p. Anny Truskolawskiej oraz p. Marka Muszyńskiego, pojechały na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był w połowie fundowany z projektu OMNIBUS, w którym uczestniczy szkoła. Była to wycieczka jednodniowa, a miejsc do zwiedzenia mieliśmy sporo. Ważnym punktem w planie wycieczki była nasza wizyta przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, patrona naszej szkoły. Uczniowie zwiedzili również warszawskie ZOO, podziwiali zwierzęta egzotyczne, gady, pająki i wiele innych. Byliśmy przy pałacu prezydenckim, Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na Stadionie Narodowym. Na Starówce mieliśmy przyjemność posłuchać gry kataryniarza. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, był to bardzo udany wyjazd.

            Aniela Sokołowska

          • Wycieczka do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

          • 2 czerwca 2022 roku uczniowie klas VIII pojechali na wycieczkę do Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku w celu zwiedzenia nowo wybudowanego obiektu oraz poznania historii tej malowniczej ziemi, choć Polakom kojarzącej się z wielkim cierpieniem oraz bólem po stracie bliskich im osób.

            Pracownicy muzeum w ciekawy sposób przekazali uczniom wiedzę na temat II wojny światowej. Rozpoczęli swą opowieść od napaści Niemców i Sowietów na Polskę. Przypomnieli również o zbrodni katyńskiej, a także o wywózkach Polaków na Syberię. Dzięki wielu zabiegom poczynionym przez muzeum młodzież mogła poczuć klimat tamtych czasów, co pomogło jej zrozumieć przeżycia rodaków deportowanych na tę nieludzką ziemię.

             

            Wychowawcy klas VIII

          • Sukces naszych badmintonistów

          • W dniach 3-5 czerwca w Białymstoku dobyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie.

            Zawody zostały rozegrane na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Białymstoku.

            Poszczególne województwa reprezentowane były przez szkoły:

             

            PSP 19 Kędzierzyn-Koźle

            ZSOMS 3 Białystok

            ZS Juchnowiec Górny

            SP Gogołów

            SP Straszęcin

            SP 1 Pabianice

            ZSO Hel

            SP 336 Warszawa

            ZS Kleszczewo

            SP 126 w Krakowie

            SP 34Białystok

            SP 2 Nowogród Bobrzański

            SP 3 Władysławowo

             

            Nasza szkołę reprezentowali:

            Dziewczęta w składzie: Maja Ziółkowska i Karolina Sorko po dwudniowych zmaganiach zajęły wysokie 6 miejsce Polsce.

            Chłopcy w składzie Maciej Cylwik, Rafał Roszkowski, Tymoteusz Radziewicz zajęli miejsce 9 w Polsce.

            Gratulujemy zawodnikom!

          • Szkolny konkurs wiedzy o rodzinie „Moje drzewo genealogiczne”

          • W dniu 01.06.2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu wiedzy o rodzinie „Moje drzewo genealogiczne”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznania historii swojej rodziny i utrwalenia wiedzy o przodkach. Do biblioteki szkolnej dotarło 20 prac.

            Spośród nich komisja konkursowa nagrodziła drzewa genealogiczne następujących uczniów:

            I miejsce – Julia Matys kl. III b, Zofia Świątkowska kl. II a

            II miejsce – Anita Popławska kl. I b, Wiktoria Kazimierczuk kl. III b

            III miejsce – Piotr Nazarko kl. III b, Wiktoria Wojewódzka kl. III b, Dominika Krajewska kl. II b

            Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Hryniewska kl. II a i Ivanna Kiosa kl. III b.

            Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy osobom nagrodzonym.

             

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Nasi zawodnicy na turnieju badmintona w Suwałkach

          • 1 czerwca bieżącego roku nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Badmintona Młodzików U15, Młodzików Młodszych U13 oraz Żaków U11 i U9, rozegranym na Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 2 w Suwałkach. Organizatorem imprezy był Suwalski Klub Badmintona.

            Oficjalnego rozpoczęcia zawodów dokonali Wojciech Fortuna orz wielokrotny Mistrz Polski w Badmintonie Jacek Niedźwiedzki. Do rywalizacji przystąpiło przeszło 100 zawodników i zawodniczek.

            W swoich kategoriach najlepiej zaprezentowali się:

            II miejsce: Karolina Sorko i Maja Ziółkowska – Dz. U-15,

            III miejsce: Maciej Cylwik i Jakub Szarkowski – Chł. U-15,

            III miejsce: Mateusz Wasiluk i Julia Jezierska – MX U-15,

            III miejsce: Marcin Bieryło i Emil Macutkiewicz – Chł. U-13,

            II miejsce: Aleksandra Moniuszko – Dz. U-11.

            Serdecznie gratulujemy trenerowi oraz wyróżnionym i pozostały zawodnikom. To były z pewnością udane zawody.

            Igor Dacewicz

          • Szkolny Konkurs Fotograficzny “Życzliwość na co dzień”

          • 18 maja 2022 r. rozstrzygnęliśmy Szkolny Konkurs fotograficzny “Życzliwość na co dzień”. Co prawda wpłynęło niewiele prac, ale wybór i tak był trudny.

            Oto zwycięzcy:
            I miejsce - Martyna Matys, kl. 7a
            II miejsce - Zofia Błoszyńska, kl. 7c
            III miejsce - Aleksander Misiewicz, kl. 8c

            Za wyjątkowe walory estetyczne wyróżniona została praca Miłosza Koszykowskiego z kl. 7c
            Serdecznie gratulujemy!

            Anna Radziewicz

            Justyna Zdziech

          • Rowerowy Zawrót Głowy - 9 czerwca, szkoła w Kleosinie

          • Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, a także dorosłych, do wzięcia udziału w pikniku oraz grze rowerowej, które odbędą się dnia 9 czerwca 2022 r. w godzinach 15.00-23.00. Wszystkie potrzebne informacje wysłane zostały uczniom i rodzicom przez dziennik elektroniczny. Dodatkowe informacje znajdziesz również na plakacie.

          • Etap szkolny wojewódzkiego konkursu plastycznego „Czytanie jest the best”

          • W kwietniu 2022 r. uczniowie klas I – VIII naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym wojewódzkiego konkursu plastycznego „Czytanie jest the best”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do książki lub plakatu promującego czytanie. Jury wytypowało 7 prac, które wzięły udział w etapie wojewódzkim konkursu. Były to prace: Kacpra Kondraciuka (kl. IIa), Bartosza Krawczuka (kl. II a), Aleksandry Zielinko (kl. II b), Mai Malko (kl. IV a), Emilii Jabłońskiej (kl. Vb), Antoniny Litwińczuk (kl. V a), Pauliny Moniuszko (kl. VII c). Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

             

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Spotkanie autorskie on-line z p. Joanną Olech

          • Gminna Biblioteka  Publiczna w Juchnowcu Kościelnym serdecznie zaprasza 3 czerwca 2022r. (piątek) o godz. 11:00 na spotkanie autorskie on-line z p. Joanną Olech (transmisja na żywo na fanpage`a na Facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym).

            Motywem przewodnim spotkania będzie książka pt. „Dynastia Miziołków” - napisana w formie pamiętnika przez chłopca, który ma niesamowitą rodzinę oraz przyjaciół.

            Spotkanie realizowane jest w ramach projektu "Co autor miał na myśli – odczarowujemy lektury szkolne", odbywa się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Patronat medialny - Wrota Podlasia, opieka medialna TVP Białystok.

            Podstawowym zadaniem projektu będzie „zabranie” uczniów w magiczną podróż przez literaturę i w jej głąb podczas, której zaangażują się w odczarowanie "złej sławy" lektur szkolnych.

             

            Joanna Olech – pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Rzeczpospolitą”, „Nowymi Książkami”. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

            (Źródło: Wydawnictwo Literatura)

            ------------------------------

            Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

          • Wywiad "Ciekawe historie o szkole" przeprowadzony przez uczniów w ramach projektu Omnibus - Zajęcia edukacyjne o tematyce dziennikarskiej

          • 14 maja 2022 r. odbył się wywiad Ciekawe historie o szkole przygotowany przez uczniów w ramach zajęć edukacyjnych o tematyce dziennikarskiej, oraz koła fotograficznego w projekcie Omnibus. Scenariusz wywiadu, zaproszenia zostały przygotowane samodzielnie przez uczniów. Szanowni goście: p. Roman Błoszyński, p. Tomasz Matys, p. Grzegorz Radziewicz oraz p. Karolina Wiercioch opowiadali ciekawe historię o czasach szkolnych. Młodzież z koła fotograficznego zadbała o profesjonale zdjęcia, które będą umieszczone w artykule. Całe spotkanie miało charakter otwarty dlatego oprócz absolwentów naszej szkoły byli zaproszeni rodzice uczniów uczęszczających na zajęcia. Wywiad zakończył się słodkim poczęstunkiem. Wywiad dziennikarski będzie opracowany i umieszczony w nowym folderze o szkole.

             

            Justyna Zdziech

            Anna Radziewicz

          • Autoprezentacja uczniów kl. I b

          • Miesiąc maj był bardzo pracowity dla uczniów klasy 1b. Każdy uczeń zmagał się z trudnym zadaniem, a mianowicie opanowaniem sztuki autoprezentacji. Pierwszoklasiści przygotowali się do klasowych wystąpień na temat swoich pasji i zainteresowań. Każde dziecko musiało zastanowić się nad tematem wypowiedzi oraz sposobem przekazania tego kolegom i koleżankom z klasy. Na pomoc ruszyli rodzice i z dużym zaangażowaniem wsparli  swoje pociechy. Pojawiły się rysunki i plakaty, zdjęcia oraz prezentacje multimedialne. Z każdym dniem dzieci coraz śmielej stawały przed grupą i dzieliły się swoimi zainteresowaniami. Wachlarz tematów był bardzo szeroki, powstały prezentacje na temat sportów, ulubionych zwierząt, klocków Lego i motoryzacji. Dzieci dzieliły się niesamowitymi ciekawostkami  i wcielały się w role ekspertów z różnych dziedzin. Po każdym wystąpieniu uczniowie zadawali pytania, bili gromkie brawa i  trafnie docenili wkład pracy swojej koleżanki i kolegi. To był bardzo dobry i twórczy czas. Dzieci uczyły się od siebie nawzajem, pracowały nad pokonaniem swoich barier i lęków związanych z wystąpieniem przed grupą  oraz doskonaliły niezmiernie trudną sztukę słuchania. 

            Eliza Radziszewska-Chańko

          • X Powiatowy Konkurs Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży „Barwy Folkloru” 2022

          • W dniu 19.05.2022r. nastąpiło w naszej szkole podsumowanie prac uczniów nadesłanych na X Powiatowy Konkurs „Barwy Folkloru”.

            Konkurs promuje podtrzymywanie tradycji sztuki ludowej związanej z wykonywaniem  wycinanek ludowych oraz haftu krzyżykowego.

            W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z trzech szkół naszego powiatu:
            ZS w Juchnowcu Górnym, SP w Sobolewie i SP nr 21 w Białymstoku.

            Prace wykonano w dwóch kategoriach wiekowych:  kl. I-III oraz  kl. IV-VIII. 

            Na konkurs wpłynęło ogółem 91 prac.
            82 prace w kategorii wycinanka ludowa oraz 9 prac w kategorii haft krzyżykowy.
            Wiele prac prezentowało wysoki poziom artystyczny.
             

            Jury konkursu  dokonało przeglądu nadesłanych prac i przyznało 9 nagród oraz 7 wyróżnień.

            Oto laureaci naszego konkursu:

             

            I miejsca:

            Aniela Urbanowicz              kl. VIII (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

            Aleksandra Mierzwa            kl. II (wycinanka) SP nr 21 w Białymstoku

            Marcin Domaszuk                kl. VIII (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

             

            II miejsca:

            Dominika Krajewska           kl. II (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

            Magdalena Pryzowicz         kl. IV (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

            Joanna Trzeciak                   kl. VIII (haft) ZS w Juchnowcu Górnym

             

            III miejsca:

            Gabriel Kozłowski               kl. V (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

            Wiktoria Dec                       kl. II (wycinanka) ZS w Juchnowcu Górnym

            Marta Kozłowska                kl. VI (haft) SP nr 21 w Białymstoku

             

            Wyróżnienia (wycinanki):

             

            Mateusz Rynkiewicz           kl. V ZS w Juchnowcu Górnym

            Emilia Jabłońska                 kl. V ZS w Juchnowcu Górnym

            Julia Bujnarowska               kl. II SP nr 21 w Białymstoku

            Franciszek Zherko              kl. II SP nr 21 w Białymstoku

            Aleksandra Łuczak             kl. I SP w Sobolewie

             

            Wyróżnienia (haft):

             

            Maciejczuk Justyna            kl. IV ZS w Juchnowcu Górnym

            Miłosz Koszykowski            kl. VII ZS w Juchnowcu Górnym
             

            Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom  życzymy dalszego rozwijania swoich zainteresowań polską sztuką ludową.

             

            Koordynator konkursu:

                                                                                                  Jan Sagun

          • Spotkanie z Joanną Papuzińską

          • Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym realizuje projekt pt. "Co autor miał na myśli – odczarowujemy lektury szkolne" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

            Podstawowym zadaniem projektu będzie „zabranie” uczniów w magiczną podróż przez literaturę i w jej głąb podczas, której zaangażują się w odczarowanie złej sławy lektur szkolnych. Już dziś Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym serdecznie zaprasza 27 maja 2022r. (piątek) o godz. 11:00 na spotkanie autorskie on-line z p. Joanną Papuzińską (transmisja na żywo na fanpage`a Biblioteki na Facebooku). Motywem przewodnim spotkania będzie książka pt. „Asiunia”. Jest to wzruszająca opowieść o wojnie widzianej oczami dziecka, oparta na wspomnieniach samej autorki.

            Joanna Papuzińska – prozaik i poetka, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała, gdy miała 17 lat. Od tego czasu wydała kilkadziesiąt książek i zbiorów wierszy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest laureatką bardzo wielu nagród, z których najbardziej sobie ceni Order Uśmiechu. Urodziła się w Warszawie i mieszka tu do dziś. Można ją spotkać w jej ukochanych dzielnicach – w Śródmieściu i na Ochocie. Lubi opowiadać o swoim dzieciństwie, a książką najbliższą jej sercu są „Darowane kreski”,w której dzieli się z czytelnikiem tym, jak mała Asia widziała świat.(Źródło: Wydawnictwo Literatura)

            Spotkanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

          • Konkurs dla klas I-VIII „Prześlij życzliwość” – rozstrzygnięty

          • „Prześlij życzliwość” to konkurs organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Polegał na zaprojektowaniu pocztówki poruszającej  tematykę tolerancji, otwartości, pomocy, szacunku wobec dzieci z innych państw, w tym uchodźców. Naszą szkołę „reprezentowały” prace dwóch uczennic: Emilii Jabłońskiej z kl. V b i Darii Litwińczuk z kl. VIII b.

          • Szkoła w projekcie UNICEF-u „eMOCje w GŁOWIE”

          • Projekt do którego przystąpiła szkoła ma na celu: kształtowanie świadomości nauczycieli, rodziców, opiekunów oraz uczniów w zakresie problemów dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przekazanie społeczności szkolnej (nauczycielom, rodzicom, uczniom) podstawowej wiedzy na temat profilaktyki zdrowia psychicznego młodego pokolenia oraz zachęcenie do podejmowania aktywności i działań profilaktycznych w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

            Szkolny koordynator projektu

            Agata Pućkowska

          • Przedstawienie „Kłopot” w ramach projektu Omnibus

          • W połowie maja 2022 r. dzieci z zerówek i przedszkola obejrzały przedstawienie „Kłopot” przygotowane w ramach zajęć teatralnych w projekcie „Omnibus”. Scenariusz spektaklu został oparty na książce Iwony Chmielewskiej „Kłopot”. Widzowie poznali pouczającą historię o rozwiązywaniu problemów w rodzinie. Uczestnicy zajęć teatralnych przygotowali samodzielnie scenariusz spektaklu, dekoracje oraz rekwizyty w nim wykorzystane. Przedstawienie wzbudziło zainteresowanie dzieci i bardzo im się podobało. Spektakl zakończył się interaktywną zabawą, podczas której widzowie w twórczy sposób wykorzystali plamę po żelazku do stworzenia ciekawych prac plastycznych. Rysunki były różnorodne i pomysłowe. Można je oglądać na gazetce przy bibliotece szkolnej.

             

            Agnieszka Słomińska

          • Spotkania autorskie z Marcinem Koziołem w klasach I – III

          • 16 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania autorskie online z panem Marcinem Koziołem – pisarzem, autorem m.in. takich książek dla dzieci i młodzieży jak: „Skrzynia Władcy Piorunów”, „Tajemnica przeklętej harfy”, „Gwiazda Blachonosego”, „Psyjaciele”, „Docent Pięć Procent i … szalona historia komputerów”, „Bajka o bąkach i jednym trzmielu”, seria książek „Stajnia pod tęczą” (napisana wspólnie z panią Katarzyną Dowbor) oraz „Pogoda dla puchaczy” (stworzona wspólnie z panem Bartkiem Jędrzejakiem).

            W pierwszym spotkaniu pt. „Pogoda dla puchaczy o przyrodzie i pogodzie” wzięły udział klasy Ia, Ib i II a, w drugim pt. „Podróżnicze spotkanie z Wombatem Maksymilianem” uczestniczyli uczniowie klas IIb, IIIa i IIIb. Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, jakie książki napisał pan Marcin Kozioł oraz poznały wiele przyrodniczych ciekawostek związanych z jego utworami. Spotkania miały interaktywny charakter - dzieci rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania autora. Spotkania były bardzo ciekawe i wszystkim przypadły do gustu.

             

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Obiady na czerwiec

          • Szanowni Państwo,

            Przypominamy, że wpłat na obiady w czerwcu należy dokonać do 28 majaKoszt pełnych obiadów dla ucznia na czerwiec wynosi 75,00 zł, koszt wykupienia zup dla ucznia na czerwiec wynosi 22,50 zł. Prosimy o odpowiednio wczesne dokonanie przelewu, aby pieniądze były na koncie szkoły w dniu 30 maja do godz. 10.00.

          • Dzień bez plecaka

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 20 maja 2022r. w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”.  W tym dniu uczniowie mieli okazję wykazać się ogromną kreatywnością przynosząc wszystkie potrzebne podręczniki i przybory szkolne w czymś innym niż plecak. Nasi wychowankowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Nie sposób było się nie uśmiechnąć, idąc korytarzem i widząc przejawy kreatywności uczniów. Czy to wygodne?
            Z pewnością – nie! Czy było zabawne – oczywiście! I o to chodziło!. Zdjęcia mówią same za siebie!

            Katarzyna Chrościcka i Aneta Białous

          • DOWOŻENIE W CZASIE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

          • Drodzy Uczniowie klas ósmych,

            dowóz na egzaminy w dniach 24, 25, 26 maja 2022 r. będzie odbywał się 50 minut później niż zwykle, odwóz zaś – bezpośrednio po egzaminie.

            Trzymamy kciuki,

            dyrekcja