• Informacje o opłatach za marcowe obiady

          • Wpłaty za obiady marcowe w kwocie 88,00 zł. należy dokonać do wtorku 5 marcaOsoby, które chciałyby rozpocząć korzystanie z dożywiania od marca, zapraszamy do sekretariatu w celu podpisania umowy i odbioru karty żywieniowej. W sprawie odliczeń proszę kontaktować się z intendentem.

            Dyrekcja

          • Warsztaty “Od Wisławy do Melchiora - kreatywne zabawy literackie”

          • W ostatnim tygodniu lutego, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie podczas zajęć bibliotecznych i lekcji języka polskiego wzięli udział w warsztatach „Od Wisławy do Melchiora - kreatywne zabawy literackie”.  Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do czytania poezji i przybliżenie im twórczości polskich autorów.

            Podczas lekcji uczniowie poznali moskalik, czyli stworzony przez Wisławę Szymborską gatunek wiersza prezentujący opinię na temat miejsca lub mieszkańców danego obszaru.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Podsumowanie akcji „Opatrunek na ratunek”

          • Od 14 do 23 lutego 2024 r. trwała zbiórka środków opatrunkowych zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas. Kolejny raz społeczność naszej szkoły okazała swoją otwartość na potrzeby innych. Zebrane artykuły zostaną wysłane do Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, z którą  współpracujemy, a która następnie przekaże je misjonarzom pracującym wśród afrykańskich dzieci i ich rodzin. Niesienie pomocy innym daje wiele radości. Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły bardzo dziękujemy!

             

            Wolontariusze SKC

            Aneta Radzewicz

            Aniela  Sokołowska

            Zebrane artykuły:


            Kompresy – 1237 szt.
            Bandaże – 103 szt.
            Przylepiec na rolce – 51 szt.
            Maść Cynkowa – 16 szt.
            Octanisept – 9 szt.
            Sudocrem – 5 szt.
            Rękawice jednorazowe – 501 szt.
            Chusta trójkątna – 3szt.
            Opaski uciskowe – 37 szt.
            Serweta operacyjna z gazy – 9 szt.
            Opaski elastyczne – 47szt.
            Gazy opatrunkowe – 164 szt.
            Plastry – 171 szt.
            Maść Ichtiolowa – 11 szt. 
            Woda utleniona – 2 szt.
            Clotrimazolum – 10 szt.
            Tormentalum – 2 szt.
            Tribiotic – 4 szt.
            Żel antybakteryjny – 3szt.
            Elastyczny siatkowy rękaw do mocowania opatrunków – 1 szt.

          • Wolontariusze w świetlicy

          • W poniedziałek 19 lutego wolontariuszki SKC odwiedziły świetlicę szkolną. Starsze koleżanki chętnie pomogły nauczycielowi świetlicy zabawić wesołą gromadkę. Dzieci z uśmiechniętymi buziami uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez wolontariuszki i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

            Opiekun SKC Aneta Radzewicz

          • Walentynki

          • W naszej szkole tradycją jest poczta walentynkowa, którą zajmuje się Samorząd Uczniowski. Każdy uczeń mógł napisać kilka miłych słów do lubianej/kochanej osoby i umieścić je w specjalnej skrzynce pocztowej. Dzisiaj każdy z tych listów, lizaków i kartek trafił do adresatów.Ale to nie koniec atrakcji na dzisiejszy dzień!

            Samorząd zorganizował zabawę znajdź swoją drugą połówkę. Uczniowie i losowali  serca. Zadaniem było odnalezienie i dopasowanie drugiego takiego samego serca. Wszystkie odnalezione pary, które zgłosiły się do opiekuna SU, w nagrodę za owocne poszukiwania otrzymywały symboliczne słodkości. Zabawa była niesamowita! Akcja przyczyniła się do integracji środowiska szkolnego i nawiązania nowych znajomości. Mamy nadzieję, że walentynki były dla Was szczęśliwym dniem.

          • Warsztaty - zawód żołnierz

          • 12 lutego uczniowie klas VIII wzięli udział w „Warsztatach - zawód żołnierz”. Organizowane one były przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku wraz ze szkołami ponadpodstawowymi  o profilach mundurowych (Odziały Przygotowania Wojskowego) i Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku.

            Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pracownicą IPN, która przeprowadziła zajęcia poświęcone 80 rocznicy powstania Armii Krajowej z wykorzystaniem historycznej gry bitewnej z serii First to Fight. Następnie spotkali się z uczniami i nauczycielami szkoły mundurowej, którzy:  przybliżyli zagadnienia związane z wykonywaniem zadań przez żołnierzy Wojska Polskiego wykorzystując przywiezione elementy wyposażenia, przedstawili ścieżki kształcenia, jakie mogą obrać uczniowie po ukończeniu szkoły podstawowej aby dojść do zawodu żołnierza;  omówili  ofertę kształcenia, przeprowadzili  pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

          • Bal karnawałowy klas I – III

          • 12 lutego 2024 r. klasy I-III hucznie zakończyły karnawał, uczestnicząc w zabawie pt. „Kraina Lodu”, przygotowanej i prowadzonej przez Studio Anima. Uczniowie świetnie się bawili przy współczesnych tańcach i pomysłowych zabawach dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Rozwichrzone fryzury, mokre czoła i niekompletne elementy stroju na koniec imprezy wskazywały na to, że zabawa była bardzo udana.

            Agnieszka Skarżyńska

          • Weź udział w akcji "Opatrunek na ratunek"

          • W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

            Od 14 do 23 lutego przy głównym wejściu do szkoły będzie można przyłączyć się do akcji zostawiając opatrunki w oznakowanym plakatem pudełku: gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2, kompresy jałowe (wszystkie rozmiary), kompresy niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary), maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum, środki odkażające: płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.), drobny sprzęt i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, pulsoksymetry.

            Każdego Darczyńcę prosimy o załączenie kartki z klasą do której uczęszcza oraz numerem z dziennika.

            Aneta Radzewicz

            Aniela Sokołowska

          • Wojewódzki Konkurs Literacki „Wiersze z szuflady”

          • W styczniu 2024 r. dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienie w kategorii uczniów klas V-VI w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wiersze z szuflady”. Dziewczęta z klasy 6a zaprezentowały swoje utwory uczestnikom oraz organizatorom konkursu podczas gali podsumowującej, która odbyła się online na platformie Zoom. Dominika Redlińska przedstawiła własną interpretację wiersza pt. „Może kiedyś…”, natomiast Kornelia Małoń przeczytała stworzony przez siebie utwór poetycki pt. „Dźwięki natury”. Wiersze Dominiki oraz Kornelii można przeczytać w e-tomiku poezji.

            Opiekunem wyróżnionych uczennic była pani Alicja Borchert.

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Wszystko o lesie"

          • W listopadzie 2023 roku ogłoszony został I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Fotograficzny Dedykowany Uczniom Klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Województwa Podlaskiego „Wszystko o lesie”.

            Został  on zorganizowany z okazji Jubileuszu 100-lecia organizacji lasów państwowych przez Nadleśnictwo Dojlidy z siedzibą w Białymstoku pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, TVP/Radio w Białymstoku, Centrum Edukacji Nauczycieli, Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Edukacji i Nauki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Infrastruktury.

            Główną ideą konkursu było upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczo-leśnym, podnoszenie świadomości społeczeństwa o odpowiedzialnym korzystaniu z lasu, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności, a przede wszystkim zainteresowanie uczniów wiedzą przyrodniczo-leśną oraz zainspirowanie do działań artystycznych na rzecz promocji ochrony środowiska naturalnego.

            W styczniu 2024 roku Szkolna Komisja ds. oceny prac konkursowych w składzie: p. Iwona Dudzik, p. Anna Radziewicz, p. Justyna Zdziech biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie konkursu zdecydowała, że do etapu wojewódzkiego zostaną przekazane prace następujących uczniów:

            Las lub pejzaż przyrodniczo-leśny:

            1. Roksana Fiedorek kl. VIII b
            2. Julia Matys kl. V b
            3. Anna Korzeniecka kl. V b              

            Świat dzikich zwierząt/ptaków:

            1. 1. Kamil Kondraciuk kl. IV a
            2. 2. Jakub Sinicki kl. V b

            Świat roślinności/świat wodny:

            1. Jakub Pietrasz kl. VII b
            2. Antonina Litwińczuk kl. VII a
            3. Kacper Kondraciuk kl. IV a

            Gratuluję wszystkim uczniom zajęcia czołowych miejsc w szkolnym etapie konkursu i życzę sukcesów na etapie wojewódzkim.

            Katarzyna Chrościcka

          • Bezpieczne ferie

          • Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

          • Innowacja pedagogiczna „Art – spotkania z wyobraźnią”

          • Podczas ostatnich spotkań innowacji pedagogicznej „Art.-spotkania z wyobraźnią” dzieci z klasy 1a z ogromnym zapałem i radością wykonywały twórcze upominki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Działalność plastyczno-techniczna małych twórców miała wartość terapeutyczną, wynikającą z tworzenia czegoś nowego. Proces twórczego działania bardzo zaangażował dzieci, sprawił też im wiele satysfakcji. W trakcie pracy dzieci spontanicznie wyrażały swoje przeżycia. Poprzez swoje pomysły komunikowały innym, jak wygląda ich nastawienie, dzieliły się swoim entuzjazmem. Celem zajęć nie było jedynie stworzenie upominku, ale przede wszystkim  zaangażowanie,  uzyskanie odprężenia i poczucia radości z własnej twórczości.

            Aneta Radzewicz

          • Mistrz Programowania 2024 - Dołącz do przygody!

          • Dołącz do niezapomnianej podróży przez świat kodowania, gdzie umiejętności sprawdzisz w pojedynku, a kreatywność jest Twoim największym atutem. Odkrywaj, baw się i przekonaj wszystkich, że to Ty jesteś prawdziwym mistrzem programowania! Szczegóły: tutaj

          • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai – innowacja pedagogiczna

          • W dniu 18 stycznia 2024 roku kl. 4b zaprezentowała swój drugi spektakl w ramach innowacji pedagogicznej ph. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai. Uczniowie przedstawili kl. IIIb historię Edmunda, bohatera Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa autorstwa Clive’a Staplesa Lewisa. Praca jak zawsze wymagała od uczestników ogromnego zaangażowania, gdyż polegała najpierw na zredagowaniu opowiadania pt. Historia Edmunda i stworzeniu slajdów rysunkowych do tej opowieści. Ponadto uczestnicy musieli przydzielić sobie i pozostałym osobom zadania związane z prezentacją. Po zakończonym spektaklu rysunkowym zaangażowani czwartoklasiści przeprowadzili quiz dla młodszych kolegów sprawdzający umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Na koniec spotkania klasa II otrzymała w prezencie kolorowankę związaną z głównym bohaterem przedstawienia.

            Lekcja przebiegła bez zakłóceń i mamy nadzieję, że w atrakcyjny sposób zachęciła drugoklasistów do przeczytania lektury Clive’a Staplesa Lewisa.

            Jolanta Samojluk

          • „Z aparatem wokół Juchnowca” – zajęcia regionalno – fotograficzne z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

          • W styczniu 2024 r. nastąpiło podsumowanie I semestru zajęć regionalno – fotograficznych „Z aparatem wokół Juchnowca”, w których brała udział grupa uczniów z klasy Vb. Uczestnicy przygotowywali zdjęcia z wykorzystaniem aparatów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Młodzież poprzez wcielenie się w rolę fotografa i wykonywanie zdjęć poszerzyła swoją wiedzę o okolicy i regionie, w którym mieszka – Gminie Juchnowiec Kościelny. Podczas zajęć uczniowie rozwijali swoją kreatywność, wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, a także dowiedzieli się, że fotografowanie może być ciekawą formą spędzania czasu wolnego.

            M. Muszyński

            A. Słomińska

          • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai – innowacja pedagogiczna

          • W dniu 15 stycznia 2024 roku kl. 4a zaprezentowała swój drugi spektakl w ramach innowacji pedagogicznej ph. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishibai. Uczniowie przedstawili kl. IIa historię Edmunda, bohatera Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa autorstwa Clive’a Staplesa Lewisa. Praca jak zawsze wymagała od uczestników ogromnego zaangażowania, gdyż polegała najpierw na zredagowaniu opowiadania pt. Historia Edmunda i stworzeniu slajdów rysunkowych do tej opowieści. Ponadto uczestnicy musieli przydzielić sobie i pozostałym osobom zadania związane z prezentacją. Po zakończonym spektaklu rysunkowym zaangażowani czwartoklasiści przeprowadzili quiz dla młodszych kolegów sprawdzający umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Na koniec spotkania klasa II otrzymała w prezencie kolorowankę związaną z głównym bohaterem przedstawienia.

            Lekcja przebiegła bez zakłóceń i mamy nadzieję, że w atrakcyjny sposób zachęciła drugoklasistów do przeczytania lektury Clive’a Staplesa Lewisa.

            Jolanta Samojluk

          • Nareszcie zima

          • Po przerwie świątecznej wróciliśmy do szkoły w Nowym Roku, który sprawił nam niespodziankę - zasypał śniegiem. Wszystkim życzymy spokojnego, dobrego i radosnego 2024 roku.

            Dyrekcja

            fot. Teresa Radziewicz, Igor Dacewicz