15 maja uczniowie klas szóstych i ósmych uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Program wyjazdu był bardzo ciekawy i dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Pierwszym punktem wycieczki był spacer słynną ulicą Piotrkowską, podczas którego uczniowie mogli podziwiać zabytkowe kamienice oraz wyjątkowy klimat miasta. Ogromne wrażenie zrobił też Pasaż Róży z niezwykłymi kamienicami pokrytymi małymi kawałkami luster.
Następnie uczestnicy odwiedzili Orientarium, gdzie z ogromnym zainteresowaniem obserwowali egzotyczne zwierzęta i nowoczesne ekspozycje przyrodnicze. Jest to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie Azji Południowo Wschodniej. Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. W Orientarium mieszka ponad 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.
Kolejną atrakcją była wizyta w EC1, które zachwyciło uczniów interaktywnymi wystawami oraz możliwością poznawania świata nauki i techniki w ciekawy sposób. Jest to zespół budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej, w której ulokowano największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki. Dzięki zachowaniu części dawnych instalacji i urządzeń oraz połączeniu ich z nowoczesnymi formami prezentacji, w EC1 zyskano unikatową możliwość zdobywania wiedzy, m.in. na temat przetwarzania energii.
Wycieczka upłynęła w doskonałej atmosferze. Dopisywały humory, nie zabrakło wspólnych rozmów, śmiechu i integracji. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni miłych wspomnień.
Jolanta Samojluk, Katarzyna Chrościcka, Agnieszka Zajkowska