AKTUALNOŚCI

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Zakończenie roku szkolnego 26 czerwca (piątek) 2026 r.:

            Uczniowie autokarami przyjeżdżają na godzinę 8.00 (jak każdego dnia nauki).

            8.05 - przemarsz z wychowawcami do kościoła,

            8.15 - Msza święta,

            9.30 - uroczyste rozdanie świadectw (klasy I-III - hol I piętra, klasy IV-VIII - duża sala gimnastyczna),

            ok. godziny 10.30 - spotkanie z wychowawcami w klasach,

            ok. godziny 11.15 - odwozy autokarami szkolnymi.

            Dyrekcja

          • Wycieczka na Mazury

          • 22 czerwca uczniowie klas IV oraz kilkoro uczniów z klas Va, Vb i VIa uczestniczyli w wycieczce na Mazury. Była to doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc, historii regionu oraz wspólnego spędzenia czasu. Pierwszym punktem programu był rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Nidzkim, podczas którego uczniowie mogli podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Następnie uczestnicy odwiedzili Sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie zwiedzili zabytkowy kościół oraz wysłuchali wyjątkowego koncertu organowego. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Wilczego Szańca – dawnej kwatery głównej Adolfa Hitlera z czasów II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego miejsca i zobaczyć pozostałości imponujących schronów. W drodze powrotnej na uczestników czekał jeszcze krótki postój w restauracji McDonald’s, który był miłym zakończeniem pełnego wrażeń dnia. Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych doświadczeń, poszerzyła wiedzę uczniów oraz pozwoliła na integrację i wspólne spędzenie czasu poza szkołą.

            Urszula Klejno

          • Podsumowanie tegorocznej edycji programu "Szkoła Myślenia Pozytywnego"

          • W roku szkolnym 2025/2026 w świetlicy szkolnej realizowany był program „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, którego głównym celem było wspieranie dobrostanu psychicznego uczniów, rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych oraz kształtowanie pozytywnego nastawienia do siebie i otaczającego świata. W ramach programu przeprowadzono szereg zajęć i działań mających na celu rozwijanie empatii, poczucia własnej wartości, umiejętności współpracy, radzenia sobie z emocjami oraz budowania pozytywnych relacji rówieśniczych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach, warsztatach, zabawach integracyjnych, działaniach plastycznych i projektach promujących życzliwość, wdzięczność oraz wzajemny szacunek. Realizacja programu przyczyniła się do wzrostu świadomości emocjonalnej dzieci, wzmocnienia ich kompetencji społecznych jak również stworzenia przyjaznej i bezpiecznej atmosfery w świetlicy szkolnej.
            Miło nam poinformować, że nasza placówka została zakwalifikowana do udziału w programie „Szkoła Myślenia Pozytywnego” również w kolejnym roku szkolnym.

            Sabina Lewszuk

          • Szkolne Koło Caritas w Fast Parku

          • Dnia 18 czerwca 2026 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zostali zaproszeni przez Caritas Archidiecezji Białostockiej na wspólną zabawę integracyjną w Parku Rozrywki Fast Park w Fastach. Uczniowie mieli okazję poznać wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z Białegostoku i okolic.

            Centralnym punktem naszego świętowania była Eucharystia, którą odprawił  Dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Andrzej Ratkiewicz. Na Mszy Świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za cały rok działalności charytatywnej Szkolnych Kół Caritas. Prosiliśmy o opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo na czas wakacyjnego odpoczynku. Po zakończonej Mszy Świętej odbyły się oficjalne podziękowania wszystkim opiekunom Szkolnych Kół Caritas.

            Na czas pobytu organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, z których wolontariusze mogli korzystać, m.in.: baseny ze zjeżdżalniami, trampoliny, ścieżki sprawnościowe,  podniebna trasa siatkowa, kręgle, ślizgi, labirynt sensoryczny i pleciony, tyrolka, ogród doświadczeń, kolorowe dmuchańce, poducha wodna, poducha do skakania, snowtubing i wiele innych. Po wyczerpującej zabawie zostaliśmy zaproszeni na obiad w postaci pieczonych kiełbasek z grilla. Cały  dzień upłynął w atmosferze ogólnej radości i zabawy.

            Dziękujemy za docenienie pracy naszego Szkolnego Koła Caritas.

                             Małgorzata Jabłońska 

          • Ognisko integracyjne klasy 4b

          • 18 czerwca uczniowie klasy 4b uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym na terenie szkoły. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym ogniskiem, podczas którego dzieci miały okazję spędzić czas w miłej atmosferze i zacieśniać koleżeńskie relacje. Następnie uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach i grach na świeżym powietrzu na boisku szkolnym. Nie zabrakło ruchu, śmiechu oraz zdrowej rywalizacji. Zwieńczeniem wieczoru był seans filmu "O psie, który wrócił do domu", który był oglądany przy popcornie i przekąskach. Był to wyjątkowy czas pełen radości, wspólnej zabawy i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

            Urszula Klejno

          • Impreza integracyjna klasy 3b

          • 17.06.2026 r. uczniowie klasy 3b wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na ostatniej imprezie integracyjnej, kończącej I etap edukacyjny. Licznie przybyli rodzice i rodzeństwo (50 osób) przygotowali miejsce zabawy. W programie spotkania było wiele atrakcji – pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, zabawy z chustą, tunelem animacyjnym, skoki w workach, zabawy drużynowe z kocami, mecz piłki nożnej. Hitem spotkania było przygotowane przez rodziców przedstawienie w oparciu o wiersz J. Brzechwy „Na straganie”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Było to bardzo miłe, aktywne i udane spotkanie. Szkoda, że w tym gronie ostatnie. Życzę moim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, a po nich wspaniałego startu w klasie czwartej.

            Mariola Sagun

          • Teatrzyk Kamishibai na zajęciach języka polskiego

          • W dniach 15 – 19 czerwca uczniowie klas 4a, 5a, 7a, 7b w ramach realizacji innowacji pedagogicznej we współpracy z biblioteką szkolną mieli okazję po raz kolejny rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze przy wykorzystaniu teatrzyku Kamishiabi. Na zajęciach języka polskiego zostały zaprezentowane spektakle w oparciu o kary Kamishibai wypożyczone ze szkolnej biblioteki:

            • „Jak żyje Ziemia” (Tekst: Magdalena Zarębska, Ilustracje: Aleksandra Strzałkowska) - subtelna opowieść o cykliczności przyrody,
            • „Kiedy dorosnę” (Tekst: Ildi Vibok, Ilustracje: László Herbszt) – zachęta do snucia marzeń o własnej przyszłości,
            •  „Pnącza zmartwień” (Tekst i ilustracje: Roksana Wamka) – historia przedstawiająca zmartwienia, które mogą mieć przytłaczający wpływ na człowieka, jednocześnie ukazująca to, co może oderwać nas od piętrzących się problemów i niepokoju.

            Dodatkowo uczniowie klasy 5a wcielili się w twórców kart Kamishibai. Stały się one teatralną adaptacją wiersza s. Magdaleny Nazaretanki pt. „Ballada o szczęściu”. Zwieńczeniem serii zajęć było zaprezentowanie spektaklu z wykorzystaniem przygotowanych kart dzieciom z grupy przedszkolnej „Pszczółki”. Dzieci w czasie tworzenia przedstawienia pogłębiały szereg umiejętności plastycznych (tworzenie rysunkowych kart ilustrujących fragmenty wiersza) , aktorskich (interpretacja głosowa tekstu, nabieranie większej pewności siebie podczas występu publicznego), społecznych, emocjonalnych (współpraca w grupie, odpowiedzialne podejście do wyznaczonych działań, radzenie sobie ze stresem).

            Zajęcia z wykorzystaniem kart Kamishibai były okazją do wspólnej czytelniczej przygody, której celem było zachęcenie do sięgania po książki nie tylko w tradycyjnej formie.

            Monika Żochowska

          • Czytanie na polanie

          • W maju i czerwcu, gdy pogoda zachęcała do opuszczenia szkolnych murów, by przeprowadzić lekcje, wykorzystując zieloną przestrzeń wokół szkoły oraz liczne altanki pozwalające ukryć się w cieniu, część nauczycieli przeprowadziła zajęcia czytelnicze na świeżym powietrzu. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczności szkolnej oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wśród czytanych przez uczniów książek poza zaproponowanymi przez samych uczniów pojawiły się następujące pozycje:

             

            •  „Nowe przygody skarpetek - jeszcze bardziej niesamowite" Justyny Bednarek (zajęcia z p. Anną Truskolawską w kl. 1a)
            • Matthaus Voigt "Kapibary na gigancie" (zajęcia w kl. 2a z p. Agnieszką Skarżyńską)
            • czasopisma „Kumpel” i „Świerszczyk” (zajęcia w kl.3b z p. Mariolą Sagun zachęcające do sięgania do czasopism dziecięcych dostępnych w bibliotece szkolnej)
            • „Mikołajek”, „Coś tu śmierdzi”, „Martynka”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Opowieści z Narni” oraz inne książki czytane we fragmentach zaproponowane i reklamowane przez uczniów kl. 3c na pikniku z przekąskami pod opieką p. Moniki Kaliszewskiej
            • „Co głowie wyjdzie na zdrowie? Mózg wie i o tym powie” Róży Hajkuś (fragment dotyczący dobroczynnego wpływu kontaktu z naturą na zdrowie człowieka na zajęciach edukacji zdrowotnej w klasie 4b z p. Moniką Żochowską)
            • „Eri Czarodziejka” Jacka Inglota (zajęcia z wychowawcą p. Urszulą Klejno z kl. 4b)
            • „Tułaczka Odyseusza” Jan Parandowki (zajęcia języka polskiego z p. Moniką Żochowską w kl. 5a – altanka stała się jedną z wysp, do której dotarł mityczny bohater…)
            • „S.Z.T.U.K.A. czyli Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów” Sebastiana Cichockiego – dyskusja o opowiadaniach o nietuzinkowych artystach: Gordon Matta-Clark „Artysta z piłą”, Josepf Beuys „Ja lubię Amerykę, a Ameryka lubi mnie, czyli rozmowa z kojotem”, Edwarda Krasiński „Niebieski pasek” (zajęcia z plastyki z p. Anną Radziewicz w kl.5a)
            • wybrane „Legendy Lublina” Magdaleny Mazur – Ciseł, „Białowieskie opowieści” Mikołaja Hajduka  (zajęcia w kl. 6b z p. Katarzyną Chrościcką w ramach godziny wychowawczej łączące elementy języka polskiego, geografii, przybliżające uczniom różnorodność regionów i kultury Polski)

             

            Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a Fundacja Powszechnego Czytania wraz z programem Ratownicy Czytelnictwa objęła patronat honorowym nad wydarzeniem. Na stronie akcji można sprawdzić, w jakich  miejscach na świecie została przeprowadzona w tym roku.

             

            Monika Żochowska

            Nauczyciele bibliotekarze

          • VI Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej i Sztuk Wizualnych - PIKtoGRAmy

          • W dniu 14.06.2026 podczas gali laureatów VI Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej i Sztuk Wizualnych PIKtoGRAmy Zofia Dakowicz z kl. IVb otrzymała specjalne wyróżnienie jurorskie. To wyjątkowe osiągnięcie jest wyrazem uznania dla jej talentu oraz zaangażowania artystycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

            Katarzyna Świderska

          • Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”

          • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas czwartych wzięli udział w cyklu zajęć w ramach programu profilaktycznego „Bieg po zdrowie”, który został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

             Podczas spotkań w klasach stosowano zróżnicowane metody aktywizujące. Uczniowie uczestniczyli w dyskusjach, wymieniali się doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami. Liczyli też koszty jakie generuje palenie papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy papierosów, konstruowali komiksy z bohaterami programu. W ramach zadania domowego przeprowadzali wywiady z osobami dorosłymi, które nie palą papierosów.

            Działania, które podejmowali uczniowie sprzyjały refleksji i identyfikowaniu się z omawianą tematyką. Z pewnością będą motywowały do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w codziennym życiu.

             

            Anna Łysenko

            Agata Pućkowska

          • Wycieczka edukacyjna do Warszawy

          • W dniu 12.06.2026 r. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Niezwykle ważnym i poruszającym punktem naszej wycieczki była wizyta w parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. To właśnie tutaj w latach 1980–1984 swoją posługę pełnił błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „Solidarności” i obrońca praw człowieka w czasach PRL. Uczniowie mieli okazję poznać historię jego niezłomnej walki o prawdę oraz tragicznej, męczeńskiej śmierci. Podczas pobytu w tym wyjątkowym miejscu pamięci narodowej zobaczyliśmy: Grób ks. Jerzego Popiełuszki – znajdujący się na dziedzińcu kościoła pomnik w kształcie kurhanu zwieńczonego kamiennym krzyżem, otoczony różańcem z polnych głazów. W ciszy i zadumie oddaliśmy tam hołd pamięci kapłana oraz zapaliliśmy znicze.

            Kolejnym celem wyjazdu było poznanie najważniejszych zabytków stolicy, rozwijanie postaw patriotycznych oraz integracja grupy. Podczas spaceru po Starym Mieście nasz przewodnik przybliżał nam fascynującą historię Polski. Nie zabrakło także emocji sportowych podczas wizyty na Stadionie PGE Narodowym. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowej wiedzy, wróciliśmy do domów późnym wieczorem. To był wyjątkowy czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

             

            Aniela Sokołowska

            Monika Kaliszewska

            Mariola Sagun

            Bożena Wolanin

          • Wyjazd integracyjny uczniów klasy I b

          • 12 czerwca 2026 r. uczniowie klasy I b w ramach Dnia Pustej Klasy wraz z panią Anną Wysocką – Borys, panią Katarzyną Grodzką i panią Anną Łysenko  bawili się w Muzeum Iluzji w Białymstoku. Wyjazd był zorganizowany z inicjatywy rodziców jako przedłużenie Dnia Dziecka.  Muzeum Iluzji to miejsce magiczne, które zadziwiło wszystkich – zarówno dzieci, jak i panie. Pan Maciej – wróżbita z ogromnym zaangażowaniem, niezwykłymi zdolnościami czarodziejskimi przeniósł nas do fantastycznego, magicznego świata. Dzieci bawiły się wspaniale, wchodziły w interakcje, wykonywały doświadczenia, obserwowały zmieniające się obrazy, a także wykonały „lot” nad Białymstokiem. Dzieciaczki wyszły zmęczone, ale baaaardzo zadowolone. Dwie godziny wspaniałej zabawy minęły jak z bicza strzelił. Atrakcją dnia był także pobyt w Mc Donaldzie, gdzie tradycyjny zestaw Happy Meal, smakował tym razem wyśmienicie. Wspólne zabawy integracyjne wzmacniały pozytywne relacje oraz przeciwdziałały przemocy rówieśniczej. Wyjazd był wspaniałą nagrodą za sumienną pracę w klasie pierwszej, za co Rodzicom serdecznie dziękujemy.

            Anna Wysocka - Borys

          • Akcja czytelnicza

          • 12 czerwca w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam 2026”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że uczniowie chętnie sięgają po książki. Uczestnicy zgromadzili się, aby wspólnie czytać wybrane przez siebie książki w miłej i swobodnej atmosferze. Wydarzenie zachęcało do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz podkreślało, że czytanie może być przyjemną formą spędzania czasu. Akcja była częścią ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez środowisko bibliotek szkolnych i publicznych.

            Nauczyciele bibliotekarze

          • Kąpiel leśna na zajęciach edukacji zdrowotnej

          • 10 czerwca 2026 roku w ramach 1,5 godzinnych zajęć edukacji zdrowotnej uczniowie klasy 4a pod opieką p. Moniki  Żochowskiej wybrali się na nietypowy spacer, pokonując odległość ok. 2 km, aby dotrzeć do lasu w Ogrodniczkach. Uczestnicy wyprawy, przekraczając symboliczne wrota dwóch sąsiadujących drzew, weszli w strefę ciszy i uważności. Wcielili się w role leśnych detektywów, rozpoczynając kąpiel leśną, której celem było uruchomienie 5 zmysłów pogłębiających kontakt z naturą oraz pozwalających zanurzyć się w świat leśnych skarbów. Zadaniem uczniów było zmierzenie się z 5 misjami. Misja „Leśna muzyka” pozwoliła otworzyć się na dźwięki śpiewających ptaków, bzyczących owadów. Misja „Mikroświat – dotyk” odkryła przed nami fascynujący świat różnorodnych faktur liści, drzew, krzewów. Misja „Leśny obraz” uruchomiła w nas pokłady kreatywności podczas tworzenia nietypowych żywych obrazów upamiętniających piękno leśnych krajobrazów. Misja „Leśne koktajle zapachowe” zaprowadziła nas do „wyprodukowania” nietypowych perfum pełnych grzybowych, drewnianych i kwiatowych aromatów. Ostatnia misja „Smak lasu” pozwoliła nam wzbogacić nasze kubki smakowe o herbaciany posmak malin oraz czarnego bzu. W drodze powrotnej, ponownie przechodząc przez metaforyczne drzwi, podziękowaliśmy za bogactwo ukryte w leśnej przestrzeni. Półgodzinna kąpiel leśna pozwoliła nam przeżyć małą, tajemniczą przygodę, dzięki której poczuliśmy się dotlenieni, wyciszeni, wzbogaceni o nowe doświadczenia, a wspólny spacer zapewnił nam solidną dawkę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

            Monika Żochowska

          • Zawody biegowe klas I–III – podsumowanie rywalizacji

          • W poniedziałek, 9 czerwca 2026 r., odbyły się biegi dla uczniów klas I–III. Dzieci rywalizowały na krótkich dystansach dostosowanych do ich wieku, wykazując się dużym zaangażowaniem, ambicją oraz duchem sportowej rywalizacji. Zawody przebiegły w miłej i bezpiecznej atmosferze.

            Wyniki biegów:

            Kategoria chłopców – klasy pierwsze
            I miejsce – Marcel Falkowski (I b)
            II miejsce – Stanisław Grądzki (I a)
            III miejsce – Maksymilian Skindzier (I a)

            Kategoria dziewcząt – klasy pierwsze
            I miejsce – Aleksandra Kazuczyk (I b)
            II miejsce – Zuzanna Zabrzewska (I b)
            III miejsce –  Kornelia Ciszyńska (I b)

            Kategoria chłopców – klasy drugie
            I miejsce – Julian Sic (II b)
            II miejsce – Mateusz Andruk (II a)
            III miejsce – Bartłomiej Zabielski (II a)

            Kategoria dziewcząt – klasy drugie
            I miejsce – Laura Brzósko (II a)
            II miejsce – Aleksandra Mierzwińska (II a)
            III miejsce – Lena Krajewska (II a)

            Kategoria chłopców – klasy trzecie
            I miejsce – Dawid Kazuczyk (III a)
            II miejsce – Gabriel Cichocki (III c)
            III miejsce – Jakub Chodnicki (III b)

            Kategoria dziewcząt – klasy trzecie
            I miejsce – Lila Ziółkowska (III b)
            II miejsce – Hanna Mogilewska (III a)
            III miejsce – Hanna Zabłocka (III b)

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególne brawa kierujemy do zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy wykazali się największą szybkością i wytrwałością, zdobywając miejsca na podium.

            Wychowawczynie klas I-III

          • Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego

          • W poniedziałek, 8 czerwca 2026 r., w naszej szkole odbyły się wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

            Z radością informujemy, że funkcję tę w nowej kadencji pełnić będą Pani Katarzyna Świderska oraz Pani Urszula Klejno.

            Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy wielu sukcesów, satysfakcji oraz inspirujących inicjatyw realizowanych wspólnie z uczniami. Niech każdy dzień pełnienia tej odpowiedzialnej roli będzie okazją do wspierania młodych ludzi w rozwijaniu ich pasji, talentów i poczucia sprawczości.

            „Inwestowanie czasu i serca w młodzież to tworzenie lepszej przyszłości – bo każdy wysłuchany, wsparty i zainspirowany młody człowiek może zmieniać świat na lepsze.”

            Życzymy Paniom owocnej współpracy z uczniami oraz wielu sukcesów w realizacji działań Samorządu Uczniowskiego!

            Anna Skorulska

            Agnieszka Słomińska

          • Wycieczka klas II do Białowieży

          • 3 czerwca 2026 r. uczniowie klas II wyruszyli na pełną atrakcji wycieczkę do Białowieży. Był to dzień pełen ciekawych odkryć, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Podczas pobytu dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie poznały fascynujący świat Puszczy Białowieskiej oraz jej mieszkańców. Następnie odwiedziły Rezerwat Pokazowy Żubrów. Miały tam okazję zobaczyć z bliska największe ssaki lądowe Europy oraz inne zwierzęta charakterystyczne dla tego regionu. Uczniowie odwiedzili również niezwykłe miejsce położone na skraju Puszczy Białowieskiej - Chatkę Baby Jagi w Orzeszkowie, która przypomina domek z piernika. Podczas pobytu dzieci brały udział w licznych zabawach: zwiedzały tajemniczą spiżarnię Baby Jagi, poznawały magiczne mikstury, gotowały czarodziejską zupę oraz sprawdzały swoją odwagę w różnych baśniowych zadaniach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także gra terenowa Tropem Baby Jagi, podczas której uczestnicy rozwiązywali zagadki i poszukiwali ukrytych wskazówek.
            Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu powodów do uśmiechu, a zdobyta wiedza i wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników. Dzieci wróciły zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.


            Agnieszka Skarżyńska
            Paulina  Kozub - Pacuk
            Edyta Drągowska
            Bożena Wolanin

          • Szkolna Olimpiada Matematyczna

          • 2 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Matematyczna. W konkursie udział wzięło 30 uczniów, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi.

            Tytuł Mistrza Szkolnej Olimpiady Matematycznej zdobył Adam Wysocki z klasy IVbII miejsce zajął Mikołaj Makarski z klasy VIIa. Na III miejscu znaleźli się Michał Kuprianiuk z klasy VIIIa, Liliana Ramotowska z klasy IVa oraz Franciszek Gierej z klasy IVa.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom świetnych wyników oraz matematycznej pasji!

            Sylwia Naliwko

          • Szkolny konkurs pięknego czytania

          • 2 czerwca 2026 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs pięknego czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas Ia i Ib wytypowani podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych przez p. Annę Truskolawską i p. Annę Wysocką - Borys. Komisja konkursowa podczas oceny występów uczniów wzięła pod uwagę dykcję, interpretację tekstu, modulowanie głosu, płynność i poprawność czytania.

            Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

            I miejsce - Zuzanna Zakrzewska kl. Ib,

            II miejsce - Małgorzata Małyszko kl. Ia i Leon Golec kl. Ib,

            III miejsce - Michalina Rogowska kl. Ib,

            Wyróżnienia otrzymali Lidia Pełszyńska z kl. Ia i Maria Pućkowska  z kl. Ib.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

            Nauczyciele bibliotekarze

            Wychowawcy klas I

          • Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym

          • 1 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Dziecka pod hasłem „Paszport do Przygody – Dzieci Świata”. Był to dzień pełen radości, uśmiechu, wspólnej zabawy oraz odkrywania różnorodności kultur z różnych zakątków świata.

            Uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż dookoła globu, podczas której mieli okazję poznać ciekawostki związane z wieloma państwami, ich tradycjami, symbolami oraz codziennym życiem dzieci mieszkających na różnych kontynentach. Każdy uczestnik otrzymał specjalny paszport podróżnika, który motywował do aktywnego udziału i zdobywania nowych doświadczeń. Wydarzenie pozwoliło połączyć naukę z zabawą, rozwijając jednocześnie ciekawość świata i otwartość na inne kultury.

            Po części podróżniczej przyszedł czas na wspólną integrację i aktywność na świeżym powietrzu.. Na uczestników czekało wiele atrakcji, które dostarczyły mnóstwa emocji, śmiechu i pozytywnej energii. Nie zabrakło również sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu fair play, podczas której uczniowie mogli wykazać się sprawnością, wytrwałością oraz umiejętnością współpracy.

            Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także losowanie nagród, które było zwieńczeniem całego wydarzenia i sprawiło dzieciom wiele radości. Jednak największą nagrodą były uśmiechy uczestników, ich zaangażowanie oraz fantastyczna atmosfera towarzysząca nam przez cały dzień.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która zadbała o pyszny poczęstunek i smakołyki dla naszych uczniów. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i pełen słodkich niespodzianek.

            Dziękujemy również uczniom klas 7 i 8 za ogrom pracy włożony w przygotowanie i organizację tego wyjątkowego święta. Wspólne zaangażowanie sprawiło, że Dzień Dziecka stał się niezapomnianym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

             

            Katarzyna Sawicka